Wydanie nr 25 z dnia 21.06.2018 r.

TAKIE ŚWIĘTO MAMY TYLKO RAZ NA PÓŁ WIEKU!

W najnowszej „Żywieckiej Kronice Beskidzkiej” – specjalna wkładka z okazji 750-lecia miasta Żywca, a w niej wszystkie informacje o wydarzeniach jubileuszowego tygodnia!

 

 

 


Ile kosztuje Związek Międzygminny?

35 OSÓB ZA 2,7 MLN ZŁ!

Część mieszkańców Żywiecczyzny coraz mocniej denerwują rosnące stawki za odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej. Najbardziej po portfelach obrywają obywatele jedenastu gmin, które skupione są w Związku Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu.


Andrzej Widzyk kandydatem na burmistrza

PiS ODKRYŁ KARTY

Andrzej Widzyk został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na burmistrza Żywca z ramienia PiS w nadchodzących wyborach.

 

 

 

 

 


OFERTY WRESZCIE OTWARTE

Po blisko trzech miesiącach opóźnienia, wreszcie otwarto oferty firm na wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki!


To koniec szkoły w Lasie

KLAMKA ZAPADŁA

Większością głosów radni z gminy Ślemień zadecydowali o likwidacji filii Szkoły Podstawowej w Lasie od września tego roku.

 

 

 

 


BURMISTRZOWI PENSJI NIE OBCIĘLI

W Żywcu radni nie zgodzili się na obniżenie miesięcznej pensji burmistrza Antoniego Szlagora, co narzucają rządowe przepisy.


Najlepsi w powiecie żywieckim

NAUCZYCIELE NAGRODZENI

Niezwykle uroczysty charakter miało nagrodzenie laureatów „Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”.

 

 

 

 


KAPŁAŃSKIE PRZEPROWADZKI

Kuria Bielsko-Żywiecka poinformowała o zmianach, jakich dokonał bp. ordynariusz Roman Pindel na stanowiskach proboszczów w niektórych parafiach oraz przenosinach wikariuszy. Jakie zmiany nastapią na Żywiecczyźnie?


Matafora z „Mechanika” na podium!

TANECZNY SUKCES

Spory sukces odniosła grupa taneczna Teatru Matafora z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Zajęła trzecie miejsce podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego Rhythm & Style w Rybniku.

 

 

 


Zmiany w zarządzie, mniej od sponsora

CZARNI-GÓRAL – REWOLUCJA?

Niezwykle „gorąco” zapowiada się przyszły tydzień w klubie TS Czarni-Góral Żywiec. Dojść ma do sporych zmian w składzie zarządu. Tak przynajmniej twierdzi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.


Węgierska Górka: walczyli na parkurze

KONNO PRZEZ PRZESZKODY

W niedzielę, 17 czerwca, 25 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie III Końskiej Zajawki w Węgierskiej Górce.

 

 

 

E-wydanie