Wydanie nr 25 z dnia 24.06.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dachowanie na ekspresówce * Pijani za kółkiem * Zjazd bez hamulców

WYPADKI I PODPALENIA

Trzy osoby zostały ranne w czwartek, 17 czerwca około 16.30, po kolizji dwóch samochodów w Lalikach na drodze prowadzącej wzdłuż drogi ekspresowej S1.


Czy miasto będzie musiało zapłacić 3 miliony?

KŁOPOTLIWY „SPADEK”

To zaskakująca i bardzo nietypowa sprawa. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wzywa do ugody Urząd Miejski w Żywcu w sprawie zapłaty ponad 3 milionów złotych! Od razu należy zaznaczyć, że w całej sytuacji nie ma żadnej winy miasta. O co chodzi?


Nowa sezonowa stacja ratunkowa

GOPROWCY NA ŻARZE

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otworzyła nową sezonową stację na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.


Wieprz, Bystra, Brzuśnik: mieszkańcy wściekli

SUCHE KRANY

Od blisko tygodnia mieszkańcy Wieprza, Bystrej i Brzuśnika nie mogą popołudniami i wieczorami korzystać z wody! Spółka Wodno-Ściekowa z Wieprza twierdzi, że powodem jest brak wody w głównym zbiorniku, co spowodowane jest suszą.


W PZD nie mają na malowanie, więc…

ZRZUTKA RADNYCH NA FARBĘ

Tego jeszcze nie było! Przez pięć lat Powiatowy Zarząd Dróg nie potrafi odmalować barierek przy ulicy Komonieckiego w Żywcu. Urzędniczych tłumaczeń jest bez liku, w tym oczywiście, że nie ma pieniędzy. Ale teraz dwóch radnych zawstydziło samorządowców i z własnej kieszeni wpłaciło na konto PZD na farbę!


Co ze szkołami w Korbielowie i nr 1 w Pewli Wielkiej?

OPINIE NIEPRĘDKO

Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach nie wydało jeszcze opinii co do przyszłości szkół podstawowych w Korbielowie i nr 1 w Pewli Wielkiej, bo nie ma akt całej sprawy z sądu z prawomocnym wyrokiem.


Plenerowe biblioteczki w gminie Węgierska Górka

POŻYCZ, PRZECZYTAJ, PUŚĆ W OBIEG!

Z początkiem czerwca w gminie Węgierska Górka uruchomione zostały cztery plenerowe biblioteczki.