Wydanie nr 25 z dnia 25.06.2020

Dwie osoby w szpitalu

EKSPLOZJA W TRZEBINI

Wybuchł gaz nagromadzony w jednym z pomieszczeń domu przy ulicy Parkowej w Trzebini. Dwie osoby trafiły do szpitala.


Z tasakiem na rodzinę

DOMOWI GNĘBICIELE

W ostatnim czasie żywieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami. Jeden posunął się do tego, że groził bliskim… tasakiem.

 

 

 

 

 

 

 


Samorządy w dramatycznej sytuacji

WIRUS UDERZYŁ PO KASIE

Coraz gorzej wygląda sytuacja w budżetach naszych samorządów. Pandemia koronawirusa spowodowała, że mocno spadają wpływy dla powiatu i gmin z tytułu udziału w podatkach dochodowych. Samorządowcy zapowiadają zaciskanie pasa. Część z nich zastanawia się, czy nie będzie trzeba zrezygnować z niektórych inwestycji.


Sąsiedzi znieśli ograniczenia

NA SŁOWACJĘ JUŻ SWOBODNIE

Po ponad trzech miesiącach obywatele Polski mogą ponownie i bez ograniczeń wjeżdżać na teren Słowacji. Z Żywiecczyzny wjechać można swobodnie i bez żadnej kontroli przez byłe przejścia drogowe w Zwardoniu, Zwardoniu Mycie, Ujsołach Glince i Korbielowie oraz drogą przez Zwardoń Bór.


Poskramia chorobę i… piecze ciasta!

WIARA, CO GÓRY PRZENOSI

Jeszcze nie tak dawno miała problem z samodzielnym wstaniem z łóżka. Dzisiaj własnoręcznie piecze torty, które nie tylko świetnie smakują, ale też cieszą oko pięknym wyglądem. Choć sama zmaga się z poważną chorobą, chętnie pomaga innym, którzy ze względu na stan zdrowia znaleźli się w potrzebie.

 

 

 

 

 

 

 

 


Przepisy przeciwpożarowe zatopią branżę?

NIEBOTYCZNE WYMAGANIA

Właściciele ośrodków wczasowych i pensjonatów na Żywiecczyźnie biją na alarm. Jak podkreślają, nowe przepisy przeciwpożarowe to gwóźdź do trumny w ich branży.


Oddali ponad 30 litrów!

MOBILIZACJA KRWIODAWCÓW

Ponad 30 litrów krwi zebrano podczas akcji „W tym roku nie ma Dni Żywca, lecz krew oddam na żywca”, która odbyła się w niedzielę, 21 czerwca.


Zamknęli oddział ginekologiczno-położniczy

KORONAWIRUS W SZPITALU

Do odwołania zamknięty został oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Powiatowym w Żywcu po tym, jak koronawirusa potwierdzono u jednej z pacjentek.


Sukces uczniów „Kopernika”

O SMOGU I PSZCZOŁACH

Znakomicie spisali się Wiktoria Ficoń, a zwłaszcza Hubert Sermak – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu – podczas 35. Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

 

 

 


Żywiecka piłka wróciła!

PUCHAR DLA SOŁY

W sobotę, 20 czerwca, na stadionie w Węgierskiej Górce rozegrano zaległy finał Pucharu Polski Podokręgu Żywiec. Po puchar sięgnęli zawodnicy LKS-u Soła Rajcza, pokonując piłkarzy LKS-u Metal W.G.-Skałka Żabnica 1:0. To historyczny puchar dla Soły, który ufundowała redakcja tygodnika „Żywiecka Kronika Beskidzka”!

 

E-wydanie