Wydanie nr 26 z dnia 2.07.2020

Jakie wyniki na Żywiecczyźnie?

BITWA NA GŁOSY

Pierwszą turę w wyborach na urząd prezydenta Polski na Żywiecczyźnie wygrał, podobnie jak w skali całego kraju, obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. W powiecie żywieckim zyskał on większe procentowe poparcie niż w całej Polsce. Drugi był Rafał Trzaskowski, a trzeci Szymon Hołownia.

 

 

 

 

 

 

 


Wygrali walkę na frekwencję – dostaną pieniądze na wóz

TRYUMF KOSZARAWY

Gmina Koszarawa może się pochwalić najwyższą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich w województwie śląskim. Tym samym wygrała „Bitwę o wozy” i pieniądze na nowy samochód strażacki.


Największe zmiany – w Cięcinie, Juszczynie i Rajczy

KSIĘŻA NA WALIZKACH

Kuria diecezji bielsko-żywieckiej poinformowała o zmianach personalnych w parafiach, do których dojdzie w najbliższym czasie. W przypadku Żywiecczyzny jest ich dość sporo i w niektórych przypadkach są zaskakujące.


Co z przeprowadzką do nowego szpitala?

PRZYGOTOWANIA ODMRAŻANE

Firma InterHealth Canada wznowiła przygotowania do przeniesienia szpitala ze starej do nowej siedziby przy ulicy Pola Lisickich w Żywcu Sporyszu.


Co z decyzjami o spalarniach/ciepłowniach?

ZNÓW PRZEŁOŻYLI

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach po raz kolejny zmienia termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy instalacji na biomasę i odpady RDF, czyli na spalarnie/ciepłownie w dzielnicach Kabaty i Sporysz w Żywcu.


Społecznicy znaleźli pułapkę

KŁUSOWNIK NA SOLE

Niedawno przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej działającej w powiecie żywieckim natknęli się w Sole na wyraźny ślad działalności kłusowniczej. Była to sieć rybacka działająca na zasadzie więcierza.


W słowackiej Czadcy gorzej

DO CZECH JUŻ BEZ TESTÓW

Władze Czech zniosły od wtorku, 30 czerwca, ograniczenia przy wjeździe na terytorium tego państwa dla mieszkańców województwa śląskiego.


Wirus się nie rozniósł

ODDZIAŁ OTWARTY

Po kilkunastu dniach przerwy przywrócono pracę oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Żywcu.


Nie stracili formy!

ŁUCZNIK TRIUMFOWAŁ

Znakomity powrót, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odnotowali zawodnicy LKS-u Łucznik Żywiec. Widać, że podczas przymusowej przerwy nie próżnowali i starali się samodzielnie trenować.

 

 

 


Mitech nie zagra w Ekstralidze

WYCOFALI SIĘ…

Niestety, w przyszłym sezonie 2020/2021 nie zobaczymy w kobiecej Ekstralidze piłki nożnej drużyny TS Mitech Żywiec…


Starostwo doceniło uczniów i nauczycieli

NAGRODZENI ZA SUKCESY

Na trzy części podzielono podsumowanie osiągnięć edukacyjnych za rok szkolny 2019/2020 uczniów szkół ponadpodstawowych, które prowadzi Starostwo Powiatowe w Żywcu.

 

E-wydanie