Wydanie nr 26 z dnia 27.06.2019

Nowy szpital: uchylają rąbka tajemnicy

JAK TAM BĘDZIE?

Trwa budowa nowej siedziby Szpitala Powiatowego w Żywcu. Zakończenie prac nie jest już zapowiadane na koniec sierpnia tego roku, ale na październik. Czego będzie się można spodziewać w nowej placówce?

 

 

 


Zmiany w diecezji bielsko-żywieckiej: odwołany rzecznik i…

WĘDRÓWKI KSIĘŻY

Kuria diecezji bielsko-żywieckiej ogłosiła listę zmian, dotyczącą przenosin proboszczów, wikariuszy i odejść na emeryturę. Zmiany dotyczą też stanowisk w kurii. Ks. Jacek Pędziwiatr nie jest już jej rzecznikiem prasowym.


Pożar w Złatnej

STRACONY DOM

W piątek, 21 czerwca około 14.00, wybuchł pożar drewnianego domu w Złatnej. Budynek nie nadaje się już do zamieszkania.


Gmina Jeleśnia: w każdej miejscowości

KTO ZASŁUŻONYM?

Do 22 lipca potrwać ma w gminie Jeleśnia głosowanie w konkursie „Zasłużeni dla 9 Skarbów”. W każdej z miejscowości wybrana ma zostać najbardziej zasłużona – zdaniem mieszkańców – osoba.


Człowiek wilkowi wilkiem

CHCĄ ODSTRZAŁU

Samorządowcy z Żywiecczyzny twierdzą, że w powiecie w zastraszającym tempie przybywa wilków. Starosta Andrzej Kalata uważa, że zagrażają nie tylko zwierzętom gospodarskim, ale i ludziom. Jego zdaniem, należałoby wprowadzić kontrolowany odstrzał wilków. Planowany jest nawet apel samorządowców w tej sprawie do Ministerstwa Środowiska. Z takimi twierdzeniami nie zgadzają się organizacje ekologiczne z regionu.


W Mitechu Żywiec

NOWY TRENER

Zarząd kobiecego klubu piłki nożnej Mitech Żywiec zdecydował o zatrudnieniu nowego trenera. Kto nim został?


Sopotnia Mała: rowerowy wyścig uczniów

TO BYŁA JAZDA!

38 młodych zawodników stanęło na starcie I Wyścigu MTB – szkolnych zawodów kolarstwa górskiego w Sopotni Małej. Pomysł na wyścig zrodził się całkiem niedawno i dość spontanicznie, ale organizatorzy pokazali, że chcieć to móc.

E-wydanie