Wydanie nr 27 z dnia 4.07.2019

Woprowcy wracają nad jezioro

OTWORZĄ STANICĘ!

Wiele wskazuje na to, że otwarcie odbudowanej po pożarze stanicy WOPR-u w Międzybrodziu Bialskim nastąpi już w niedzielę, 7 lipca. Pożoga strawiła ją w nocy, 15 marca. Ogień zabrał woprowcom praktycznie wszystko – nie tylko budynek stanicy i blaszany hangar
na łodzie, ale też cały sprzęt, który gromadzili od 30 lat.

 


Lepsi uczniowie z mniejszą kasą?

KONTROWERSJE WOKÓŁ NAGRÓD

 

Sporo kontrowersji wśród części środowiska uczniów, ich rodziców i nauczycieli wywołała niedawna uroczysta gala, podczas której podsumowano osiągnięcia edukacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Zdziwienie niektórych osób wywołało – ich zdaniem – przyznanie sporych sum dla uczniów za mniej ważne konkursy, a mniejszych kwot za naprawdę spore osiągnięcia.


Po dotacje na piece – z przeszkodami ● Gminy przydzielałyby szybciej!

SMOGOWA PRZEPYCHANKA

Ogólnopolskie media ujawniły w ostatnim czasie, że Komisja Europejska wystosowała w dość ostrym tonie list do polskiego rządu. Stawia w nim ultimatum: albo Ministerstwo Środowiska
zmieni program „Czyste Powietrze”, pozwalając, aby to banki i samorządy dzieliły unijne dotacje na walkę ze smogiem, albo UE nie da pieniędzy. W grę wchodzi nawet 6-8 miliardów euro! Jak to się ma do Żywiecczyzny?

 

 

 


Helimed kończy z diagnostyką

SZOK W SZPITALU!

Jest dramatycznie, a może być tragicznie! Spółka Helimed wypowiedziała umowę na świadczenie diagnostyki obrazkowej dla Szpitala Powiatowego w Żywcu i wręczyła wypowiedzenia umowy o pracę około 20 osobom! Już kilka tygodni temu starosta Andrzej Kalata stwierdził, że szpital nie może funkcjonować bez diagnostyki, bo grozi to utratą kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. A brak kontraktu doprowadzi do zamknięcia placówki!


Susza i plaża tylko do… „smażenia”

TEN PIEKIELNY UPAŁ!

Ostatnie upały, a właściwie ukropy, dały nam – dosłownie – mocno popalić. Z nieba lał się istny żar, a na ulicach Żywiecczyzny było gorąco jak w piekle. Więc kto tylko mógł szukał ochłody na wodą lub przynajmniej wytchnienia w cieniu.

 

 

 


Rajcza pamięta o swojej przeszłości

ŚWIĘTOWALI Z OBRAZEM

Kilkaset osób przybyło do Rajczy na obchody 350. rocznicy podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej przez króla Jana
Kazimierza rajczańskim góralom.

 

 

 


Jak poszło naszym?

EGZAMINY BEZ TAJEMNIC

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie podała szczegółowe wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów. Jak wypadli uczniowie z Żywiecczyzny?


Zabójstwo w Leśnej

ŻONA ZABIŁA MĘŻA

Nie żyje 62-latek ugodzony nożem w brzuch. Po dwóch dniach poszukiwań zatrzymano 47-letnią Anetę Ł., jego żonę, której teraz grozi dożywocie.

 

 

 

 

 


Utonął 27-latek

DRAMAT MAD JEZIOREM

Młody mężczyzna nagle zniknął pod wodą. Choć od razu ruszono mu z pomocą, to jego życia nie udało się uratować.

 

E-wydanie