Wydanie nr 27 z dnia 5.07.2018 r.

POWALCZY O FOTEL

Znana jest już oficjalnie kolejna osoba, która będzie kandydować na stanowisko burmistrza Żywca. To poseł Małgorzata Pępek z Platformy Obywatelskiej.

 

 

 

 


Dla byłego nauczyciela religii

WYROK ZA MOLESTOWANIE

Na 5,5 roku więzienia skazany został były nauczyciel religii ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu za molestowanie uczennic. Wyrok nie jest prawomocny.


Drzewo runęło – czy można było temu zapobiec?

O WŁOS OD TRAGEDII

Niewiele brakowało, by na busa z piłkarzami spadło drzewo wraz z linią energetyczną! Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło na parkingu GKS-u Radziechowy-Wieprz.

 

 

 

 


Nowy szpital? Może za rok…

KOLEJNE OPÓŹNIENIE

Budowa nowego szpitala w Żywcu zwiększa opóźnienie. Według najnowszych doniesień, pierwsi pacjenci – w wariancie optymistycznym – mogliby zostać przyjęci najwcześniej za półtora roku.


Zwardoń: mieszkańcy wściekli

NAJAZD NA MYTO

Spory problem dla mieszkańców pojawił się w przysiółku Myto w Zwardoniu. Wszystko przez brak wjazdu na słowacką autostradę D3, ale od strony Słowacji.

 

 

 

 


Żabnica: wreszcie się doczekają

MOST DO PRZEBUDOWY!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Żabnicy. Po kilku latach oczekiwania wreszcie zostanie przebudowany most na Żabniczance w Żabnicy w okolicach ulicy Wodospadowej.

 

 

 

 


Gmina Rajcza

WIĘCEJ ALKOHOLU?

W gminie Rajcza trwają konsultacje społeczne, które mają ustalić liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu w sklepach i lokalach gastronomicznych. Z propozycji przedstawionej przez samorządowców wynika, że takich punktów miałoby być więcej.


Wypuszczona do lasu

MARYSIA DAJE RADĘ!

MaRysia, młoda rysica znaleziona jesienią w Węgierskiej Górce, która minioną zimę spędziła w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Mysikrólik” w Bielsku-Białej, przebywa już na wolności. I wygląda na to, że radzi sobie świetnie!

 

 

 


Łysina najlepsza!

LATO ZAWITAŁO DO ŁĘKAWICY

W ostatnią sobotę czerwca mieszkańcy gminy Łękawica witali lato, bawiąc się podczas imprezy „Słowiańska noc świętojańska”.

 

 

 

 

 

 

 


Na galowo i sportowo

TAK ŚWIĘTOWAŁ MITECH!

Piłkarki, działacze i zaproszeni goście świętowali jubileusz 15-lecia pierwszej kobiecej drużyny piłki nożnej na Żywiecczyźnie, czyli Mitechu Żywiec.

 

 

 

 

 

 

 


Żar zdobyty!

WYGRALI UKRAIŃCY Z… CZERNICHOWA

Zwycięzcą XX Międzynarodowego Biegu Górskiego Żar 2018 został Paweł Olijnyk z Ukrainy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Swietłana Olijnyk.

 

E-wydanie