Wydanie nr 27 z dnia 7.07.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Passat w ogniu * Toyotą w drzewo * Wywrotka naczepy * Kaleczą się w jeziorach

BEZMYŚLNE PODPALENIE

Mało brakowało, a doszłoby do tragedii. W piątek, 1 lipca, ktoś podpalił suchą trawę na działce w pobliżu ul. Krakowskiej w Ślemieniu. Ogień dość szybko się rozprzestrzenił.


Mieszkańcy Pewli Wielkiej i Korbielowa odetchnęli z ulgą

PODSTAWÓWKI OBRONIONE

Radni gminy Jeleśnia uchylili uchwały o zamiarze przekształceń szkół podstawowych w Korbielowie oraz nr 1 w Pewli Wielkiej. Powinno to już zakończyć „serial” z tymi placówkami, który trwa od ponad trzech i pół roku. Ale czy na pewno?


AWANS NA PREZESA SPÓŁKI DLA REPUBLIKANINA

Szef lokalnych struktur Partii Republikańskiej – Adam Jakubiec z Żywca – został prezesem spółki Śląski Rynek Hurtowy Obroki. Co to za firma i skąd taka „fucha”?

 

 

 

 

 

 

 

 


KAMIENICA SPRZEDANA

Władze miejskie Żywca sprzedały kamienicę przy żywieckim Rynku 19, o której w ostatnich miesiącach było dość głośno.


Po latach wysiłków i perypetii – nowe boisko w Korbielowie

TERAZ TYLKO GRAĆ!

To jedno z niezwykle ważnych wydarzeń w historii Korbielowa. Po ponad dziesięcioletnich staraniach, zabiegach i pokonaniu masy problemów, udało się wybudować i oddać do użytku boisko. To dzieło grupy mieszkańców, działaczy sportowych i piłkarzy LKS-u Korbielów.


TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI ŻYWIECKIEJ

PO WYBORACH

Na nową trzyletnią kadencję wybierano władze Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej w Żywcu. Po raz trzeci prezesem został Grzegorz Szafrański. W trakcie wyborów wręczono podziękowanie za współpracę „Kronice Beskidzkiej”.


GILOWICE ZASZALAŁY

Po pandemicznej przerwie odbyły się Dni Gminy Gilowice. Impreza była bardzo wyczekiwana, a jej uczestnicy spragnieni doskonałej zabawy.


MARTYNA ZROBIŁA NIESPODZIANKĘ.

SREBRO MISTRZOSTW POLSKI!

Tylko z dwoma medalami wrócili zawodnicy BLKS-u Żywiec z Mistrzostw Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze (województwo dolnośląskie). Srebrny krążek zdobyła Martyna Gurdak w sprincie w kategorii młodziczek młodszych.