Wydanie nr 27 z dnia 8.07.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CIĘŻARÓWKA BEZ HAMULCÓW

Grozą powiało przy budowie tzw. obejścia Węgierskiej Górki na zjeździe z estakady, przy węźle Milówka. Nagle na plac budowy wjechała staczająca się z góry z impetem ciężarówka…


Już mniej niż 30 tysięcy mieszkańców

ŻYWCZANIE W ODWROCIE

Po około 30 latach, Żywiec stracił status miasta mającego powyżej 30 tysięcy obywateli! Co więcej, tendencja spadkowa trwa cały czas.


Gmina Jeleśnia: trzeba modernizacji

PROBLEM Z OCZYSZCZALNIĄ

Władze gminy Jeleśnia mają spory problem z oczyszczalnią ścieków w Korbielowie. Liczący już 27 lat obiekt wymaga sporych nakładów, by przystosować go do coraz bardziej wymagających przepisów.


Gilowice, Żywiec:

PRZYMIARKI DO PODWYŻEK

W najbliższych miesiącach radni gminni z Gilowic i miejscy z Żywca mają podnieść opłaty za odbiór śmieci.


Wicemarszałek i wiceprezesi nie znają geografii?

„WYKOLEJONE” WYJAŚNIENIA

Czy Czechowice-Dziedzice położone są między Żywcem a Zwardoniem? Tak wynika z odpowiedzi wicemarszałka województwa śląskiego Dariusza Starzyckiego (PiS) i wiceprezesów Kolei Śląskich Aleksandra Drzewieckiego i Wojciecha Pyki. Jako powody skrócenia dwóch pociągów relacji Katowice – Zwardoń tylko do Żywca podają oni… przebudowę stacji Czechowice-Dziedzice!


Gmina Węgierska Górka:

NOWY „WICE”

Radny Jan Jurasz z Ciśca został nowym wiceprzewodniczącym Rady Gminy Węgierska Górka.

 

 

 

 

 

 


Ślemień: chcieli zaciągnąć na wóz strażacki

SZLABAN NA POŻYCZKĘ

Regionalna Izba Obrachunkowa z Katowic nie zgodziła się na to, by Urząd Gminy Ślemień zaciągnął 250 tys. zł pożyczki na wkład własny do zakupu samochodu strażackiego dla OSP Las.


ZŁOTA GIMNASTYCZKA

Ze złotym medalem wróciła Julia Stasica z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Młoda zawodniczka Spartaka Węgierska Górka rywalizowała w kategorii junior młodszy III klasa. Złoto wywalczyła w układzie tanecznym.

 

 

E-wydanie