Wydanie nr 27 z dnia 9.07.2020

 

ZAMKNĘLI ODDZIAŁY WEWNĘTRZNE

Ledwo przywrócono pracę oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Żywcu, a już po paru dniach trzeba było zamknąć dwa oddziały wewnętrzne!


Sześć lat zmagań mieszkanki Żywca

ZA DUŻA KAŁUŻA DLA DROGOWCÓW

Od ponad sześciu lat Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu nie potrafi sobie poradzić z… kałużą na jezdni! Na pozór błaha sprawa stała się ogromnym utrapieniem dla żywczanki, która przez opieszałość urzędników wydała już ponad 5 tysięcy złotych na naprawę zniszczonej elewacji swojego domu.

 

 

 

 

 

 

 


W Sopotni Małej

KSIĄDZ Z KORONAWIRUSEM

Ksiądz z parafii w Sopotni Małej zakaził się koronawirusem. Obawy o zakażenie pojawiły się także na plebanii w Jeleśni, gdzie przebywała osoba z groźnym wirusem.


Wykrwawiał się w rowie

STRACONE MARZENIA

Udał się na trening przed zbliżającym się Tour de Pologne Amatorów. Pamięta, gdy jadący z naprzeciwka z dużą prędkością kierowca luksusowego samochodu zjechał na jego pas, prosto na niego. Gdy odzyskał przytomność w głębokim rowie, w którym nikt go nie widział, zobaczył krew lejącą się z połamanej nogi.


Zarzecze: trzeba nadkładać drogi

KŁADKA ZAMKNIĘTA

Zamknięto kładkę za boiskiem w Zarzeczu, która pozwalała znacznie skrócić drogę do miejscowej stacji PKP. Gmina zapowiada, że postara się rozwiązać problem.

 

 

 

 

 

 


Co dalej ze szkołą w Pewli Wielkiej?

GMINA IDZIE DO SĄDU!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało rację Kuratorium Oświaty w Katowicach, które jest przeciwne planom władz gminy Jeleśnia co do przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Pewli Wielkiej.


Bolesny pech

SPADŁ Z DRABINY

Mężczyzna malujący wiatę spadł z drabiny, po drodze nabijając się nogą na wystający element stojącego w pobliżu płotu.


Sukces Nadii z „Kopernika”

ŚCIEŻKĄ PRZYJAŹNI, SZLAKAMI POWSTAŃ

Nadia Tokarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu znalazła się w ścisłym finale etapu centralnego 27. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy ojcowiznę 2020”.

 

 

 

 

 

 


Nie nasi i drożsi

SPÓR O KONTROLERÓW

Grupa pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Żywcu uważa, że źle się dzieje w spółce. Kością niezgody jest sprawa podpisania umowy z nową firmą zajmującą się kontrolą biletów w autobusach MZK.


Jaka będzie przyszłość Mitechu?

ZNACZNIE NIŻEJ, ALE GRAJĄ DALEJ

Ta decyzja zaskoczyła środowisko sportowe na Żywiecczyźnie. Po 11 latach nieprzerwanej gry w Ekstralidze kobiecy klub piłkarski Mitech Żywiec wycofuje się z tych rozgrywek. Przykre jest to, że powodem nie są sprawy finansowe, lecz brak odpowiedniego obiektu do rozgrywania spotkań!

 

 


Dziewczęta z Żywca „wycięły” rywalki

MISTRZYNIE W PLAŻÓWCE!

Oliwia Caputa i Wiktoria Matusik z TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec zostały mistrzyniami Śląska kadetek w siatkówce plażowej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie