Wydanie nr 28 z dnia 11.07.2019

Burmistrz Żywca : emigracja trwa

ŻYWIECCZYZNA SIĘ KURCZY

Coraz nas mniej! Ubywa – urzędowo określając – „zasobów ludzkich” w wielu miejscowościach Żywiecczyzny. Nawet w najmniejszej z naszych wiosek – Łysinie. Jakie są tego powody?

 

 

 


Matura na Żywiecczyźnie

GORZEJ NIŻ ROK TEMU

W powiecie żywieckim maturę zdało nieco ponad 79 procent uczniów. To niestety gorszy wynik niż przed rokiem,gdy wyniósł 82,34 procent. Słabiej wypadł język polski,ciut lepiej matematyka…

 

 

 


Debatowali o żywieckim sporcie

ŻYCZENIA I ŻALE

30 działaczy sportowych debatowało w poniedziałek o kondycji i niedostatkach żywieckiego sportu. Powiedzieli sporo,wylali żale, zgłosili życzenia, a burmistrz zaprosił ich na Radę Sportu. Która obradować będzie najwcześniej we wrześniu…


Linia Żywiec-Sucha czeka na remont

TYLKO KASY BRAK

Kilka miesięcy temu zakończono prace nad przygotowaniem studium wykonalności dla rewitalizacji linii kolejowej Żywiec-Jeleśnia-Sucha Beskidzka. Dokument jest obiecujący, tylko kiedy i czy w ogóle doczekamy się remontu?

 

 

 


Kolejowy „prezent” dla mieszkańców Sporysza

ALE SMRÓD!

Od kilku tygodni mieszkańcy dzielnicy Sporysz w Żywcu skarżą się na nieznośny smród,który wydobywa się z ułożonych przy miejscowej stacji setek kolejowych podkładów. Wydawało się już,że na PKP nie ma silnych. Tymczasem…

 

 


W Ślemieniu

SPŁONĘŁA DACZA

Po domku letniskowym przy ulicy Dębowej w Ślemieniu zostały tylko zgliszcza. Ze środka strażacy wynieśli butle gazowe i zapobiegli wybuchowi.

 

 

 


W Międzybrodziu Bialskim

ROZPRULI BANKOMAT

Kolejny bankomat został wypatroszony i wypróżniony z pieniędzy. Wcześniej sprawca(y) zamalował kamerę i wyrwał frontowe części urządzenia, by dobrać się do kasetki z gotówką.

 

 


Piłka nożna

WODPOL NA CZELE

Trzynasta kolejka Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej była ostatnią w pierwszej rundzie gier. Na szczycie tabeli są odstające od rywali dwie drużyny,z których Wodpol na razie prowadzi. Już 20 lipca rusza druga runda.

E-wydanie