Wydanie nr 28 z dnia 12.07.2018 r.

„Dzwoniło” w Milówce

JEDEN DZIEŃ – DWIE KRAKSY

Jednego dnia w Milówce, i to na tej samej ulicy, miały miejsce dwie groźnie wyglądające kraksy. W jednym przypadku na jezdni wylądowała para jadąca motocyklem, a w drugim dostawczak… wbił się w dom.

 

 

 


Na finiszu walki z rakiem

KOSZMARNY ROK REMKA

Patrząc na zdjęcie uśmiechniętego Remka Kupczaka trudno uwierzyć, że ostatni rok był dla tego 7-latka z Żywca prawdziwym piekłem.

 

 

 

 


Ale heca w Koszarawie i Rajczy…

PODWYŻKA ZAMIAST OBNIŻKI!

Do dość nietypowej sytuacji doszło w Koszarawie i Rajczy. Większość tamtejszych radnych zamiast o obniżce pensji dla wójtów, zadecydowała o… podwyżce! Z kolei w Ujsołach radni nie zgodzili się na obniżkę.


Przedwczesna radość w Gilowicach i Ślemieniu

NICI Z PRZEBUDOWY?

Wiele wskazywało na to, że za kilka miesięcy mieszkańcy Gilowic i Ślemienia doczekają się przebudowy drogi wojewódzkiej nr 946. Tymczasem Zarząd Dróg Wojewódzkich wylał na ich głowy lodowaty prysznic…

 

 

 


W Milówce się czeka…

DOMEK BEZ ADRESU

Czy mając piękny dom, można być jednocześnie osobą bezdomną? Okazuje się – choć może wydawać się to irracjonalne – że w kraju nad Wisłą jest to możliwe. Przekonała się o tym pewna mieszkanka Milówki.


Lipowa: oczyszczacze dla przedszkoli

RADNI CHCĄ I WÓJT CHCE, ALE…

W połowie marca gmina Lipowa pochwaliła się kupnem dwóch oczyszczaczy powietrza dla przedszkola w Siennej. Ostatnio grupa radnych zawnioskowała do wójta o zaopatrzenie w takie urządzenia pozostałych gminnych przedszkoli.

 

 

 

 

 


W Bystrej nie zamarzną

WOŁANIE O PIEC

Pół roku temu popsuł się piec centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej w Bystrej. Niestety, od tej pory nie został wymieniony. Czy przy jesiennych chłodach miejscowym uczniom przyjdzie marznąć podczas lekcji?


MORSKIE KLIMATY W BESKIDACH

W samym sercu Międzybrodzia Bialskiego, nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, odbyła się 82. edycja „Święta Morza”.


Żywiecczyzna na plusie

MATMA POSTRACHEM MATURZYSTÓW

Ponad 82 procent uczniów w powiecie żywieckim zdało tegoroczną maturę. To lepszy wynik niż przed rokiem i dwoma laty. Niepokoić może jednak spore „dołowanie” szkół średnich w Milówce, a zwłaszcza w Węgierskiej Górce.


Tak szalały Gilowice

BYŁO CZADOWO!

Doskonała muzyka, fantastyczne wesołe miasteczko, świetna atmosfera i jedzenie, że aż palce lizać! Tak w wielkim skrócie opisać można tegoroczne Dni Gilowic.

 

 

 

 


Milówka tańczyła i śpiewała

DLA KAŻDEGO COŚ ZABAWOWEGO!

Przez dwa dni Milówka bawiła się wręcz wyśmienicie. Jak co roku, podczas święta tej miejscowości były koncerty i wiele atrakcji.


UJSOLSKI MUNDIAL

Pod hasłem „Ujsolski Mundial” odbyła się piłkarska impreza na boisku w Złatnej. Rozpoczęto od otwarcia długo wyczekiwanego nowego zaplecza sportowego z szatniami.

 

 

 

 

 

E-wydanie