Wydanie nr 28 z dnia 15.07.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ŚMIERĆ, POŻAR, WYBUCH

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 31-letniego mężczyzny z powiatu żywieckiego w Czernichowie. Znaleziono go w wodzie. Niestety, pomimo sprawnej akcji ratunkowej i reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.


TESCO DO LIKWIDACJI!

Związkowcy z NSZZ Solidarność Tesco poinformowali, że spółka Salling Group zapowiedziała likwidację ponad 40 supermarketów sieci Tesco w całej Polsce. Na liście znalazł się supermarket Tesco w Żywcu przy alei Legionów 45.


Język polski nieźle, gorzej z liczeniem…

JAK POSZŁO ÓSMOKLASISTOM

Ósmoklasiści z Żywiecczyzny napisali egzamin z języka polskiego powyżej średniej krajowej. Ale w przypadku matematyki i języka angielskiego było już niestety gorzej.


Przyborów: zdania podzielone

BYŁ SENS WYBURZAĆ?

Sprawa ta podzieliła część mieszkańców Przyborowa. Chodzi o rozbiórkę starego budynku przy miejscowej Szkole Podstawowej. Dlaczego podjęto taką decyzję?


Medale lekkoatletów i łuczników * Awaria silnika u Tymka

PIŁKARSKIE AWANSE I SPADKI

Lekkoatleci MKS-u Żywiec wrócili z medalami Mistrzostw Śląska Młodzików U-16 w Częstochowie, a reprezentanci LKS-u Łucznik Żywiec z krążkami Mistrzostw Polski Seniorów w Gdańsku. Natomiast piłkarze Czarnych-Górala Żywiec wywalczyli awans do IV Ligi Śląskiej.

 

 

 

E-wydanie