Wydanie nr 29 z dnia 18.07.2019

W Koszarawie

MISS ZAGRÓD

Jest już decyzja ! W konkursie na najładniejszą zagrodę wiejską gminy Koszarawa wygrali…No właśnie – najlepsi. Kim są laureaci ? Popatrzcie na zdjęcie i spróbujcie zgadnąć. Jeśli nie jesteście pewni,szukajcie w Żywieckiej Kronice Beskidzkiej,gdzie podano wyniki konkursu.

 

 

 


 

Po trzech latach przerwy…

JEST KASA DLA WOPR

To już (wreszcie !) pewne : Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma od marszałka wojewółdztwa 210 tysięcy dofinansowania.To świetna wiadomość dla ochotników pogotowia,ale jeszcze lepsza dla korzystających z wodnych akwenów Żywiecczyzny.

 

 

 

 


Ruszą wypłaty

LAWINA 500+

Mieszkańcy Żywiecczyzny już w pierwszych dniach lipca wręcz zasypali swoje ośrodki pomocy społecznej elektronicznymi wnioskami o wypłatę świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy będą mogli liczyć na gotówkę ? W tekście wiadomości o terminach dla każdej(prawie) z gmin.

 

 


Na Żywiecczyźnie

PRZYBYWA MILIONERÓW

W województwie śląskim przybyło bogatych,czyli tych,którzy w ciągu roku zarobili minimum milion. Że jest ich sporo na Górnym Śląskua najwięcej w Bielsku-Białej,to nie zaskakuje. Ale Żywiecczyzna też nie od macochy…

 


 

Łodygowice : dostał wilczy bilet

NIEBEZPIECZNY SOŁTYS ?

Koniec podatkowych wpłat w szkole ! Sołtys musiał się przenieść na sąsiedni…parking. Mieszkańcy patrzą na to z niedowierzaniem,ale urzędnicy gminni i dyrektor szkoły mają swoje racje.

 

 

 


LUSTRUJĄ POMNIK

Śląski Urząd Wojewódzki zainteresował się ostatnio pomnikiem stojącym w Łodygowicach. Stoi już sobie od ponad pół wieku,aż tu nagle zaczyna budzić wątpliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Teraz – międzynarodowy festiwal

ŻYWIECKI BOULES LIDEREM

Świetnie wiedzie się żywieckim zawodnikom w rozgrywkach pierwszej ligi. Na półmetku gier są już liderami. Druga część mistrzostw rozegrana będzie końcem września w Żywcu,a w tych dniach rozgrywany jest u nas międzynarodowy festiwal tej gry.

E-wydanie