Wydanie nr 29 z dnia 19.07.2018 r.

Do strefy nie dopłacą

BO ŻYWIEC ZA BOGATY

Wydawało się, że to tylko zwykła formalność. Tymczasem ministerialni urzędnicy mocno zaskoczyli samorządowców z Żywca i nie przyznali miastu dotacji na otwartą strefę aktywności. Powód? Bo Żywiec jest za bogaty!

 

 

 

 


NASTOLATKOWIE W SZPITALU

Dwóch nastolatków zostało rannych po dachowaniu samochodu osobowego. Wszystko dlatego, że przed pojazd wbiegła sarna. Do wypadku doszło 10 lipca o 2.30 na ulicy Bielskiej w Międzybrodziu Bialskim.

 

 

 

 


Kolejne śledztwo w gminie Węgierska Górka!

TERAZ SIŁOWNIA…

Prokuratura Rejonowa w Żywcu wszczęła śledztwo dotyczące dzierżawy gruntów pod ogródek piwny w Węgierskiej Górce przez tamtejsze władze gminne.

 

 

 


Gonić brudasów!

TERMINAL WSTYDU

Walające się śmieci wszelakiej maści oraz unoszący się w powietrzu nieznośny fetor z ludzkich odchodów – w tak skandaliczny sposób zagranicznych gości wita Polska i były terminal graniczny w Zwardoniu!

 

 

 

 


Korbielów: budują boisko, ale…

ZDANI NA SIEBIE

Czy po kilku latach budowy, LKS Korbielów i mieszkańcy doczekają się w końcu własnego boiska piłkarskiego? Wątpliwe, bo pełniąca funkcję wójta gminy Jeleśnia Anna Wasilewska uważa, że w gminie jest za dużo boisk, które i tak są puste…

 

 

 

 


Szkoły w Bystrej i Przybędzy

CZY BĘDZIE DRUGA ZMIANA?

Od września w szkołach podstawowych w całej Polsce pojawi się nowa klasa – ósma. Stwarza to spore problemy dla placówek w Bystrej i Przybędzy, gdzie istnieje groźba wprowadzenia nauki na dwie zmiany!

 

 

 

 


Żywczanka w spirali kłopotów

PRZEPISOWY BRAK POMOCY

– W Polsce chorym i potrzebującym żyje się źle – uważa 50-letnia żywczanka Małgorzata Piróg. Dlaczego?

 

 

 


„Pasy” w Rajczy przerosły urzędników

SZCZYT KOMPROMITACJI

Nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać! Mijają już dwa lata od chwili, gdy Rada Sołecka z Rajczy zaczęła batalię o stworzenie przejścia dla pieszych przy miejscowym zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

 

 

 

 


Gmina Węgierska Górka: awantura o śmieci i trawę

BLOKI LEPSZE?

W gminie Węgierska Górka wrze. Wszystko z powodu sposobu i częstotliwości odbioru śmieci oraz braku odbioru skoszonej trawy.


Łękawica: baza jak ta lala…

PIŁKARZE ZACHWYCENI

W Łękawicy oficjalne otwarto nową bazę sportową przy boisku piłkarskim. Po uroczystościach na murawę wbiegły drużyny BTS Rekord Bielsko-Biała i LKS Orzeł Łękawica.

 

 

 

 

 

 


Jest film, będzie książka

PIERONEK NA PAPIERZE

W październiku ukaże się książka będąca pokłosiem filmu „Ojciec, czyli o Pieronku”. Film to dzieło młodego reżysera z Jeleśni, Szymona J. Wróbla.

 

 

 

E-wydanie