Wydanie nr 29 z dnia 21.07.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wypadki w Łękawicy i Jeleśni * Rowerem w volkswagena

DWA DOMY W OGNIU

Dwa spore pożary budynków mieszkalnych odnotowano w minionym tygodniu w gminie Węgierska Górka. Niestety, w obu przypadkach straty są dość spore. W jednym z pożarów o mało nie doszło do tragedii.


PIENIĄDZE SIĘ KOŃCZĄ. CO DALEJ Z UCHODŹCAMI?

Co miesiąc jak bumerang powraca temat sfinansowania i zakwaterowania pobytu wojennych uchodźców z Ukrainy, których na Żywiecczyźnie przebywa obecnie ponad 4,1 tysiąca osób.


Jak wypadli ósmoklasiści

MATEMATYKA ODCZAROWANA!

Tegoroczni ósmoklasiści ze szkół na Żywiecczyźnie sprawili miłą niespodziankę przy egzaminie z matematyki, bo osiągnęli zdecydowanie lepszy średni wynik niż ich starsi koleżanki i koledzy z ubiegłego roku.


Kołpaki w rowach, remonty dróg coraz droższe

WIELKIE DZIURY I DŁUGIE PROCEDURY

Miało być pięknie jak nigdy. Tymczasem wyszło jak zawsze. Chodzi o tegoroczne łatanie dróg powiatowych, które trudno już nazwać pozimowym remontem, bo dziury, i to naprawdę ogromne, straszą na wielu traktach, a widoków na ich zlikwidowanie nie ma…


PARKOMAT SOBIE STOI

Jakiś czas temu Urząd Gminy Jeleśnia zlecił zamontowanie parkomatów przy budynku informacji turystycznej w Korbielowie. Okazuje się, że nikt z urzędników nie kontroluje tego, czy ktoś płaci za postój, czy nie…


MODELARZE POKAZALI KLASĘ

Dwójka modelarzy z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu znów zdobyła medale w silnie obsadzonych zawodach.


WIĘCEJ POCIĄGÓW DO CZADCY, ALE SĄ PROBLEMY

Słowackie Koleje (ZSSK) zapowiedziały od grudnia tego roku zwiększenie liczby pociągów ze Zwardonia do Czadcy z 5 do 10! Czy do tego czasu uda się rozwiązać problem z zakupem biletów ze Zwardonia na Słowację i dodatkową opłatą w pociągu? I najważniejsze: czy Koleje Śląskie dopasują tak swój rozkład jazdy, by w Zwardoniu pociągi były odpowiednio skomunikowane?