Wydanie nr 29 z dnia 22.07.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CZTERY POŻARY

Miniony tydzień stanowił dla strażaków z Żywiecczyzny spore wyzwanie. Oprócz usuwania sporej liczby drzew, które przewróciły się na jezdnie, strażacy gasili kilka dość poważnych pożarów, między innymi w Rajczy, gdzie poparzona została 64-letnia kobieta.


JESIONY WYCIĘTE, BO ZAGRAŻAŁY

Władze miejskie Żywca zleciły badania stanu drzew przy ulicy Dworcowej. Jak się okazało, trzeba było zlecić natychmiastową wycinkę trzech jesionów, które mogłyby się przewrócić na ruchliwą jezdnię.


Żywiecczyzna poniżej średniej krajowej

MATURZYŚCI NIE ZABŁYSNĘLI

Wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego na Żywiecczyźnie nie napawają optymizmem. Średnia z przedmiotów obowiązkowych, czyli z języka polskiego i matematyki, wyniosła poniżej średniej krajowej. Także egzamin z języka obcego, a zdecydowanie najczęściej był nim angielski, jest poniżej średniej w całej Polsce.


Od września w Żywcu

WIĘCEJ ZA ŚMIECI

Od września mieszkańcy Żywca zapłacą więcej za odbiór śmieci. Radni większością głosów wprowadzili podwyżkę z 26,50 zł do 29 zł.


Żywiec: po co przyjechał minister?

O ŁADZIE I ETYCE

Na kilka godzin zawitał do Żywca we wtorek, 13 lipca, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (PiS). Pojawił się na kilkadziesiąt minut na Rynku, a potem na zamkniętym spotkaniu w Urzędzie Miejskim.


Czy są powody do obaw?

WYPOWIEDZENIA NA INTERNIE

W ostatnich dniach pojawiły się niepokojące wieści, że pracownicy oddziału wewnętrznego w Szpitalu Żywiec składają wypowiedzenia. Czy może dojść do paraliżu pracy oddziału?


Barierki betonowe zamiast energochłonne

TO ZŁAMANIE PRAWA!

Według radnego powiatowego Romana Rokity, Starostwo Powiatowe w Żywcu łamie prawo! Dlaczego?


PIĄTE MIEJSCE RAJDOWCA

Piąte miejsce zajął Kacper Wróblewski z Żywca jadący skodą fabią rally2 evo wraz z pilotem Jakubem Wróblem podczas Rajdu Nadwiślańskiego w Puławach.