Wydanie nr 29 z dnia 23.07.2020

BISKUP WIEDZIAŁ, NIE POWIEDZIAŁ?

„Gazeta Wyborcza” napisała, a inne największe polskie media powtórzyły za nią, że pochodzący z Gilowic biskup Tadeusz Rakoczy, obecnie emerytowany ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, nie zareagował na zgłoszenie byłego ministranta molestowanego przez księdza. Watykan miał zlecić dochodzenie w sprawie zaniedbań.


Gmina Czernichów: odwołali przewodniczącego i zastępcę

CZYSTKA W PREZYDIUM

W Czernichowie radni większością głosów odwołali przewodniczącego Zbigniewa Kotrysa i wiceprzewodniczącego Jacka Stworę. Wcześniej chcieli też odwołać drugiego wiceprzewodniczącego Stanisława Maruszczaka, ale ten sam zrezygnował.


Niedzielna nawałnica

PODTOPIŁO

Burza, która przeszła nad Beskidami w niedzielę, 19 lipca, najbardziej dała się we znaki gminom Lipowa i Węgierska Górka.


KORONAWIRUS KRĄŻY

Po raz kolejny w Szpitalu Powiatowym w Żywcu zamknięte zostały oddziały wewnętrzne I i II. Wszystko przez kolejne stwierdzenie zakażenia koronawirusem.


Skrzyczne: z dymem czy legalnie?

SCHRONISKO I ŚMIECI

Turyści odwiedzający Skrzyczne zaalarmowali nas, że stojące tam schronisko prawdopodobnie pozbywa się śmieci… spalając je w ognisku. W schronisku zaprzeczają tym rewelacjom.

 

 

 

 

 


CZEKANIE NA DALSZY REMONT

W ubiegłym roku w Lalikach wykonano remont 1,1-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 943 w kierunku Koniakowa. Ale kolejne kilkaset metrów tej jezdni woła o pomstę do nieba.


Gmina Jeleśnia: radni nie odpuszczają

DRUGA SKARGA

Władze gminy Jeleśnia kierują drugą skargę na postanowienie Ministerstwa Edukacji Narodowej przyznające rację Kuratorium Oświaty w Katowicach, które tym razem nie zgodziło się na przekształcenia w Szkole Podstawowej w Korbielowie.


Nie tylko w internecie

RUSZA TKB!

Przed nami Tydzień Kultury Beskidzkiej, który potrwa od 25 lipca do 2 sierpnia. W tym roku impreza, której przyświeca hasło „Trwajmy w tradycji”, będzie zupełnie inna od wcześniejszych edycji.


PUCHAROWE BOJE

Na Żywiecczyźnie rozegrano I rundę Pucharu Polski Podokręgu Żywiec w sezonie 2020/2021. Kilka dni wcześniej Soła Rajcza rywalizowała w Pucharze Polski szczebla wojewódzkiego sezonu 2019/2020.

E-wydanie