Wydanie nr 3 z dnia 17.01.2019

W sprawie powstania ciepłowni/spalarni

BĘDZIE REFERENDUM?

Coraz większe emocje i oburzenie wzbudza w Żywcu sprawa budowy spalarni/ciepłowni. Podczas ubiegłotygodniowego spotkania padła propozycja, by o ewentualnej budowie zadecydowali mieszkańcy w referendum. Radny miejski Leszek Szpila zadeklarował, że on i pozostali radni z PiS będą do tego dążyć.


Spółka Beskid: Jerzy Starypan odwołany!

ZMIANA PREZESA

Po blisko 25 latach Jerzy Starypan został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu w spółce komunalnej Beskid Żywiec. Spółce, którą tworzył od podstaw. Nowym prezesem został 52-letni Krzysztof Droń z Warszawy.

 

 

 

 


Odcięte przysiółki, zwalone dachy

ZIMA TRZYMA

Z powodu zimowej aury i padającego śniegu, w niektórych częściach Żywiecczyzny zaczyna być coraz bardziej dramatycznie. W gminie Ujsoły odciętych od świata jest aż 17 przysiółków górskich. W gminie Rajcza samorządowcy nie wykluczają wystąpienia o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej! Zaczynają się też walić dachy…


Odprawy dla byłych włodarzy

ILE DOSTALI NA POŻEGNANIE?

Wójtowie, którzy przegrali w ostatnich wyborach samorządowych lub nie chcieli ponownie kandydować, odchodząc z urzędu dostali na otarcie łez niezłą odprawę finansową.


Zwardoń: co z dojazdem i salą gimnastyczną?

„JUBILATKA” POD MŁOTEK

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Rajczy planuje sprzedać budynek byłej restauracji „Jubilatka” w centrum Zwardonia. Od razu pojawiły się obawy, co będzie z dojazdem do pobliskiego budynku wielorodzinnego i szkolną salą gimnastyczną.


Żywiec: co z kartą mieszkańca?

PAMIĘTAMY, ALE…

Z początkiem roku w Żywcu miała zostać wprowadzona karta mieszkańca. Dlaczego jej nie ma?


W Szkolnej Lidze Robin Hooda

NAJLEPSZA KOSZARAWA

Na Żywiecczyźnie zakończyła się rywalizacja Szkolnej Ligi Robin Hooda w łucznictwie. Wśród jedenastu młodych ekip najlepsza okazała się drużyna z Koszarawy.


Świąteczny konkurs w Gilowicach

HEJ, KOLĘDA!

Ponad 70 osób w wieku od 6 do 70 lat wzięło udział w 11. Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gilowicach.

E-wydanie