Wydanie nr 3 z dnia 20.01.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Groźny wypadek w Łękawicy * 23-latek z amfetaminą

TRAGEDIA ZA TRAGEDIĄ

Dramatycznie rozpoczyna się rok na drogach Żywiecczyzny. W ostatnich dniach zginęły dwie osoby: pieszy w Krzyżowej i kierowca audi na drodze ekspresowej S1 w okolicach węzła Żywiec Soła.


Powiatowy skok na kasę

TŁUSTE DIETY RADNYCH

To już są całkiem niezłe pensje! Tak o dietach radnych powiatu żywieckiego można powiedzieć po ostatniej podwyżce. Dla przykładu blisko 1,3 tys. zł więcej miesięcznie ma teraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta, a niespełna 1,2 tys. zł więcej nieetatowi członkowie Zarządu Powiatu Zbigniew Gąsiorek, Adrian Midor i Jan Witkowski.


Gmina Łękawica: „bio” raz w miesiącu

MIESZKAŃCY ZAWIEDZENI

Wielkiego rozczarowana doznała część mieszkańców gminy Łękawica po tym, jak miejscowe władze przedstawiły harmonogram odbioru śmieci na 2022 rok. Dlaczego?


Z Czernichowa do Kęt

RUSZYŁA NOWA LINIA

Po wielu latach przerwy Czernichów i Międzybrodzie Bialskie mają ponownie bezpośrednie połączenie z Kętami. Zapewnia je linia nr 144 autobusów Komunikacji Beskidzkiej.


Oburzenie w Ciścu i Milówce

ALE ZABŁOCILI!

Lawina skarg sypie się od części mieszkańców Ciśca i Milówki, którzy idąc po chodniku przy głównej drodze, muszą brodzić w błocie aż po kostki!


CZTERY MEDALE NIKOLI

Nikola Waliczek z Żywca (Shaolin Kung Fu Beskidy) wywalczyła cztery medale podczas 25. Otwartego Pucharu Polski Kung Fu Wushu w Warszawie.