Wydanie nr 3 z dnia 23.01.2020

Korbielów: kasowanie narciarzy

AWANTURA O PARKING

Sporo emocji i kontrowersji wywołała w ostatnich tygodniach sprawa wprowadzenia w Korbielowie opłat, i to niemałych, za parkowanie przy wyciągach ośrodka narciarskiego Pilsko-Jontek. Kto i dlaczego wprowadził opłaty?

 

 

 


Spór o przebudowę mostu trzebińskiego

PRZEGRALI W SĄDZIE

Ponad 1,3 mln zł musi zapłacić Starostwo Powiatowe w Żywcu firmie Mostmar w upadłości likwidacyjnej. To efekt przegranego sporu sądowego.


Kolejna sztuczka oszustów

NIE DOPŁACAJ DO PRZESYŁKI!

Oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie. Wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której rzekomo należy dokonać dopłaty do przesyłki. Jeśli ktoś da się nabrać, jego konto bankowe zostanie wyczyszczone.

 

 

 


Gminy Gilowice, Jeleśnia i Łodygowice: RIO wytyka

ILE ZATEM ZA ŚMIECI?

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach unieważniła uchwały śmieciowe w dwóch żywieckich gminach: Gilowicach i Jeleśni. W przypadku kolejnej – Łodygowic – kontrolerzy zauważyli nieprawidłowości związane z terminem wejścia uchwały w życie.


Strzelali i kolędowali

WSZYSTKIE KOLORY GODÓW

Podczas „Dnia plenerowego Żywieckich Godów” w Milówce najlepsi w trzaskaniu z bata okazali się Jakub Fiedor i Piotr Śleziak, obaj z grupy obrzędowej Awanturnicy z Nieledwi. Natomiast w konkursie grup obrzędowych występujących w plenerze przyznano aż siedem pierwszych miejsc!


Koszarawa: będą wybory uzupełniające

WYGASZONY MANDAT

Jest decyzja o wygaszeniu mandatu radnej gminy Koszarawa Agnieszki Kubies-Kowalskiej. Zarządzenie zastępcze w tej sprawie wydał wojewoda śląski. Oznacza to, że za kilka miesięcy odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy.


Turyści płacą za (nie)zdrowy klimat

DYSKUSYJNA OPŁATA

Radny gminy Węgierska Górka Marian Pietrasina uważa, że gmina powinna znieść opłatę miejscową. – Ludzie, którzy do nas przyjeżdżają wiosną, jesienią i zimą, mówią, że ta opłata jest śmiechu warta. Pytają, za co mają płacić, skoro jest smog i się kopci – mówi radny.


Po rywalizacji w Brzeszczach

LEKKOATLECI Z SUKCESAMI

Zawodnicy z trzech klubów lekkoatletycznych z Żywiecczyzny walczyli podczas halowego mityngu lekkoatletycznego w Brzeszczach.

E-wydanie