Wydanie nr 30 z dnia 25.07.2019

W Przyborowie oburzeni rzeźbą

POSZŁO O KOBIETĘ…

Już dawno nie było w Przyborowie takiego zdenerwowania wśród części mieszkańców jak w ostatnim czasie. A wszystko przez rzeźbę kobiety z grabiami, którą władze gminy Jeleśnia zleciły postawić w centrum Przyborowa. Dlaczego figura tak mocno zirytowała miejscowych?

 

 

 

 

 

 


W Żywcu podwyżka za podwyżką

PO WODZIE – TERAZ ŚCIEKI

Złe wiadomości dla mieszkańców Żywca. Od sierpnia aż o 35 groszy wzrasta stawka za odprowadzenie metra sześciennego ścieków.


Chcą wyciąć drzewa w Żywcu!

DRWALE Z PKP

Mieszkańcy alarmują, że PKP przymierzają się do wycięcia szeregu drzew przy linii kolejowej wiodącej z Katowic na Zwardoń wzdłuż ulicy Łączki w Żywcu. Podkreślają, że wcześniej prosili, aby zadbać o te drzewa, ale nikt nie traktował ich poważnie.

 

 


Jeleśnia:

CO ZE SZKOŁAMI?

Wójt gminy Jeleśnia Anna Wasilewska zapowiedziała, że gmina nie może tak wiele dopłacać do oświaty i otwierać klas dla trójki dzieci. Wielu mieszkańców odebrało to jako kolejne przymiarki do próby likwidacji szkół.


Kładki, stadion, tężnie?

ŚMIAŁY PROJEKT

Władze Żywca chcą pozyskać do 10 milionów euro na projekt „Grojec”. Zdaniem burmistrza Antoniego Szlagora, inwestycje miałyby znacząco zmienić rejon amfiteatru i terenów rekreacyjnych w Zabłociu.

 

 

 

 


Sprowadzą czy nie?

CISZA WOKÓŁ PROCHÓW

Jeszcze rok temu głośno było o planach burmistrza Żywca Antoniego Szlagora, by ze Szwecji sprowadzić prochy Karola Olbrachta Habsburga i jego żony Alicji Ankarcrony, czyli ostatnich przedwojennych właścicieli dóbr żywieckich. Nie udało się, a o sprawie zrobiło się cicho. Czy władze miasta wycofały się z pomysłu?


Dni Łękawicy: mnóstwo śmiechu i ruchu

POMARAŃCZOWE KOSZULKI – NAJLEPSZE

Zwycięzcą XIV Turnieju Wiosek w gminie Łękawica został Kocierz Rychwałdzki. Konkurs był częścią Dni Łękawicy, które odbyły się w weekend 20-21 lipca.


Szefowa kultury w Koszarawie:

KOLEJNA TYMCZASOWA…

Dość kuriozalna sytuacja panuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie. Trzy konkursy na wybór dyrektora nic nie dały, a od lutego jest już druga osoba pełniąca obowiązki dyrektora GOK.


Mitech zostaje w Ekstralidze!

JEDENASTY SEZON W ELICIE

Gdy w Żywcu już prawie wszyscy pogodzili się ze spadkiem Mitechu z Ekstraligi do I ligi, nagle okazało się, że jednak drużyna pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce!

E-wydanie