Wydanie nr 30 z dnia 26.07.2018

Gratulacje, wyróżnienia, stypendia i… tort

METALPOL ŚWIĘTOWAŁ

Spółka Metalpol Węgierska Górka świętowała niezwykły jubileusz. To 180-lecie istnienia zakładu zajmującego się odlewnictwem. Zakładu, który dla wielu na Żywiecczyźnie, a zwłaszcza w górnym biegu Soły, jest wręcz legendarną świętością.

 

 

 


Czerwone światło dla „zielonego domku”

ZAPALA SIĘ I GAŚNIE

 

Jest kolejny zwrot akcji w temacie domu przedpogrzebowego w Leśnej Borach. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił korzystną dla jego właściciela decyzję wydaną przez Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

 

 


Policjanci z Żywiecczyzny też protestują

POUCZENIA ZAMIAST MANDATÓW

Od ponad dwóch tygodni w całej Polsce trwa protest policjantów. Mundurowi zamiast wystawiać mandaty za przekroczenia, jedynie pouczają winnych. Jak wygląda sytuacja na Żywiecczyźnie?


Cisiec: Dziękują „Kronice”

KRAWĘŻNIK POKONANY!

 

Grubo ponad pół roku musieli prosić mieszkańcy Ciśca o obniżenie krawężnika, by swobodnie korzystać z przejścia przez jezdnię. Sprawy nabrały błyskawicznego przyspieszenia, gdy problemem zainteresowała się „Kronika”…

 

 


Żywiecka ulica Niwy

PRZEJAZD NIE „PODROŚNIE”

 

To chyba jedna z najbardziej zaniedbanych części Żywca. Mieszkańcy ulicy Niwy mówią, że czas zatrzymał się tutaj na XIX wieku, a oni mieszkają w skansenie. Ostatnio liczyli na to, że poprawi się chociaż możliwość dowozu opału do domów. Ale, niestety, PKP szybko odebrały im nadzieję.

 

 


Najpierw susza, potem deszcz

ŻYWNOŚĆ PÓJDZIE W GÓRĘ

 

Rolnicy prawie w całej Polsce biją na alarm! Twierdzą, że tegoroczna susza jest najgorsza od kilkudziesięciu lat, a przez nią podskoczą w górę ceny żywności. Tymczasem w ostatnich dniach deszczu nie brakowało. Okazuje się jednak, że te opady w Polsce to… kropla w morzu potrzeb i nie są one w stanie nadrobić zaległości z ostatnich miesięcy czy nawet lat. A jak wygląda sytuacja na Żywiecczyźnie?

 

 


Wodny koszmar ominął Żywiecczyznę

POLAŁO i POSTRASZYŁO

Tym razem wodny żywioł oszczędził powiat żywiecki. Ale mimo to strażacy odnotowali kilkanaście interwencji, a mieszkańcy najedli się nieco strachu widząc wysoki poziom wody w głównych rzekach powiatu.

 

 


Sebastian Kawa mistrzem świata

DOMINACJA POTWIERDZONA!

Jest kolejny tytuł mistrza świata w szybownictwie dla Sebastiana Kawy z Międzybrodzia Żywieckiego!

 

 

 

 

 


STRIPTIZ NA RYNKU

Do niecodziennej sytuacji doszło na Rynku w Żywcu, gdzie nagle
w biały dzień pijana kobieta zaczęła się rozbierać.

 


„Kulki” rządziły w Żywcu

FESTIWAL GRY W PETANGUE

 

Już po raz osiemnasty w Żywcu odbył się Międzynarodowy Festiwal
Gry w Boules, gry zwanej również petanque.

 

 

 

 

 

 


 

E-wydanie