Wydanie nr 30 z dnia 28.07.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ranni na drogach * Dziwny pożar na Przełęczy Kocierskiej

GODZINA WALKI O ŻYCIE CZTEROLETNIEGO CHŁOPCA

Sporo kolizji i wypadków odnotowano w minionym tygodniu na drogach Żywiecczyzny. Rannych zostało kilka osób. Natomiast w Gilowicach czteroletni chłopiec wpadł do przydomowego basenu. Dopiero po bardzo długiej reanimacji udało się przywrócić mu funkcje życiowe…


POTRZEBNA KARETKA DLA CZERNICHOWA. JEST WNIOSEK

Przeniesienie stacji wyjazdowej zespołu ratownictwa medycznego z Łękawicy do Gilowic poprawiło czas dojazdu do Gilowic i Ślemienia, ale znacznie pogorszyło do gminy Czernichów. Dostrzegł to radny powiatu żywieckiego Jacek Seweryn, który złożył wniosek o utworzenie kolejnej podstacji wyjazdowej w gminie Czernichów.


CZY DA SIĘ TERAZ TANIO POJECHAĆ NA WAKACJE?

Najpierw koronawirus, potem wojna w Ukrainie, a wreszcie wzrastająca inflacja. W tak trudnych czasach każdy potrzebuje odpoczynku. Jak jednak pojechać na wakacje i nie wrócić z pustą kieszenią? Jak bardzo ceny usług turystycznych uległy zmianie?


ŚLEMIEŃ: WIDMO SUCHYCH KRANÓW

Ubiegłotygodniowe upały jeszcze bardziej pogłębiły rosnący problem z suszą na Żywiecczyźnie. W Ślemieniu zaapelowano o oszczędzanie wody i używanie jej tylko do celów bytowych. No i posypały się uwagi do… strażaków z OSP Ślemień.


CO ZROBI SENATOR?

W politycznym środowisku Żywiecczyzny pojawiły się wieści, że senator Tadeusz Kopeć ma zrezygnować z członkostwa w Partii Republikańskiej. Sprawdziliśmy, ile w tym prawdy.

 

 

 

 

 

 


BARTŁOMIEJ WAWAK MISTRZEM POLSKI,

ŁUCZNICY Z MEDALAMI

Mieszkający w Pietrzykowicach Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) zdobył złoty medal, wygrywając w kategorii elita w Mistrzostwach Polski MTB XCO. Tym samym obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku.