Wydanie nr 30 z dnia 29.07.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ŚMIERĆ POD ZWAŁAMI ZIEMI

Dwie osoby przysypała ziemia podczas prac przy budowie studni w Glince. Niestety, jednego z mężczyzn nie udało się uratować.


Donice na żywieckim Rynku

MIESZANE UCZUCIA MIESZKAŃCÓW

Na części żywieckiego Rynku pojawiły się wielkie kolorowe donice z drzewami i roślinami. Władze miejskie postanowiły tu bowiem stworzyć strefę relaksu. Jednym się to podoba, a niektórzy pomysł krytykują, nazywając „donicami na betonozie”.


Sól Kiczora: droga z płyt w koszmarnym stanie

REMONT NIEMOŻLIWY?

Od wielu lat mieszkańcy korzystający z jednej z dróg gminnych w Soli Kiczorze nie mogą się doprosić o wybudowanie normalnej drogi albo przynajmniej remont obecnej.


Szkolna ofensywa Łucznika Żywiec (cd.)

ŚLEMIEŃ SIĘ WYCOFUJE

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Ślemieniu i grupa mieszkańców sprzeciwiły się decyzji władz gminy Ślemień o wydzierżawieniu części budynku szkoły dla LKS-u Łucznik Żywiec. Klub chciał tu prowadzić swoją szkołę sportową.


Pewel Wielka: plastyczne dzieje regionu

TERAPIA I NAUKA

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej stworzyli ciekawe prace plastyczne w ramach projektu „Dzieje Żywca w obrazach”. Niewykluczone, że prace będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie między innymi w Żywcu.


Wójt Ujsół daje nagrodę za to imię!

WAWRZYNIEC POSZUKIWANY

W gminie Ujsoły jest tylko jeden mieszkaniec o imieniu Wawrzyniec. Dlatego dla rodziców, którzy swojemu dziecku nadadzą takie imię, wójt Tadeusz Piętka chce wręczyć finansową nagrodę. Skąd taka decyzja?


ZŁOTE STRZAŁY MŁODZIEŻY

Łucznik Żywiec wygrał XXVII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Dobrczu, gdzie zdobył 63 pkt oraz 3 złote medale i 1 brązowy.