Wydanie nr 30 z dnia 30.07.2020

 

Oflagowane zakłady Hutchinsona

GOTOWI IŚĆ NA CAŁOŚĆ

Trwa spór zbiorowy w dwóch zakładach firmy Hutchinson w Żywcu. Chodzi o podwyżki. Związkowcy z „Solidarności” oflagowali zakłady i zapowiadają zaostrzenie protestu, jeśli szefowie firmy nie odpowiedzią na ich żądania.


Koronawirus nie odpuszcza

ZGONY I ZAKAŻENIA

W ciągu minionego tygodnia znacznie wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem na Żywiecczyźnie. Odnotowano niestety również dwa przypadki śmiertelne. Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Żywcu dalej nie ma przyjęć pacjentów na dwa oddziały wewnętrzne.


Alarm w gminie Milówka

ZNÓW DOLAŁO

Nawałnica, która w niedzielę, 26 lipca, przeszła nad regionem, poczyniła najwięcej szkód w gminie Milówka.


Dramat w Kocierzu

PODWÓJNA ŚMIERĆ

Śmierć zebrała podwójne żniwo w Kocierzu Moszczanickim. W niedzielę, 26 lipca, na ulicy Beskidzkiej zginęli motocyklista i jego pasażerka.

 

 

 

 

 

 


Gmina Radziechowy-Wieprz: przyjęli kontrowersyjną Kartę

WSZYSCY ZA

Gmina Radziechowy-Wieprz jako pierwsza na Żywiecczyźnie przyjęła Samorządową Kartę Praw Rodzin, która w całej Polsce wzbudza sporo dyskusji i ma wielu przeciwników.


Będzie druga jezdnia ekspresówki?

NIE MÓWIĄ NIE

Czy na odcinku drogi ekspresowej S1 Żywiec Soła – Przybędza dobudowana zostanie druga jezdnia? W godzinach szczytu zaczyna się tam robić coraz ciaśniej.


Gmina Łękawica: odrzucili petycję

5G DZIELI

Radni odrzucili petycję wystosowaną do Rady Gminy Łękawica przez Koalicję Polska Wolna od 5G.


Ujsoły: „Myśliwska” czeka na… szczęście

DO CZTERECH RAZY SZTUKA?

Od ponad trzech lat zapowiadana jest przebudowa byłego hotelu i restauracji „Myśliwska” w centrum Ujsół. Ale inwestycja nie ma szczęścia. Co prawda pozyskano dotację, ale skomplikowała się sytuacja z wyborem wykonawcy. Czy czwarte już podejście będzie tym ostatnim, skutecznym?


Gmina chce przejąć – obawy w Żabnicy

CO Z REMIZĄ?

Gmina Węgierska Górka stara się o przejęcie na własność budynku remizy OSP w Żabnicy. Ale ze strony części mieszkańców pojawiły się obawy, czy nie ograniczy to działalności organizacji i nie wpłynie na cenę wynajmu sali dla mieszkańców na wesela czy inne imprezy.


Z Żywca do Zwardonia

BUSÓW BRAK

Mieszkańcy Soli Kiczory narzekają, że ponad cztery miesiące temu prywatny przewoźnik Thermo-Car zawiesił wszystkie połączenia z Żywca i Rajczy do Zwardonia z powodu pandemii koronawirusa, ale ich nie przywrócił.

 

 

 

 


W której lidze Mitech i Bory?

FUTBOLISTKI PO REFORMIE

Po reformie kobiecych rozgrywek piłkarskich Śląski Związek Piłki Nożnej poinformował, w której lidze zagrają dwie żeńskie drużyny z Żywiecczyzny.


Okrajnik: sto lat pani Władzi

LUBIANA, POMOCNA, WESOŁA

Setne urodziny świętowała ostatnio Władysława Karcz, która mieszka obecnie w Okrajniku. To postać nietuzinkowa i niezwykle zasłużona dla sąsiedniej Łysiny.

 

 

E-wydanie