Wydanie nr 31 z dnia 02.08.2018

Z Żywca do Zwardonia pociągi nie pojadą

TRZY MIESIĄCE KOSZMARU!

Pasażerowie korzystający z kolejowych połączeń na trasie Żywiec – Zwardoń przejdą lada dzień spory test na… cierpliwość! Od wtorku, 7 sierpnia, aż na trzy miesiące, zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów na tym odcinku!

 

 


„Cięcia” i „nie cięcia” w spółce Beskid

KOMU OBNIŻKA? KOMU PODWYŻKA?

Zaczyna się wielka reforma w miejskich spółkach w Żywcu. Na pierwszy ogień poszła spółka Beskid Żywiec. Doszło w niej między innymi do cięć pensji dla zarządu. Przy tym wszystkim „wyszła” i podwyżka dla Rady Nadzorczej. Ale to jeszcze nie koniec zmian, które zapowiada burmistrz Żywca Antoni Szlagor.


Kto i kiedy rozpoczyna rozgrywki?

PIŁKARZE NA START!

Już w najbliższy weekend rusza nowy sezon piłkarski 2018/2019 na Żywiecczyźnie. Najpierw zmagania rozpocznie liga okręgowa.

 

 

 


Szpital znowu z problemami

STRATA ROŚNIE

Złe wieści płyną z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, w skład, którego wchodzi żywiecki Szpital Powiatowy i pogotowie ratunkowe. Za pięć pierwszych miesięcy tego roku placówka ma już ponad 1,7 miliona złotych straty!


Radny z Żywca poprosił „Kronikę” i…

JEST SZANSA NA CHODNIK!

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozważy budowę chodnika w rejonie Góry Burgałowskiej w Żywcu. Stało się tak po zapytaniu „Kroniki”, która zainteresowała się sprawą na prośbę Mariana Kastelika, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żywcu.

 

 

 


Ile zarobi „komisarz” Jeleśni?

PREMIER PRZYCIĄŁ PENSJĘ

O ponad 1,9 tysiąca złotych brutto mniejszą pensję ma pełniąca funkcję wójta gminy Jeleśnia Anna Wasilewska. W jej przypadku o obniżce nie decydowali radni gminni, ale premier.


Folklor zatrzymany w kadrze

NA TYDZIEŃ PRZED TYGODNIEM

Na tydzień przed rozpoczęciem tegorocznego Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej odbył się wernisaż wystawy „Daniel Franek – fotograf żywieckiego folkloru”. Będzie ją można oglądać jeszcze długo po zakończeniu najdłuższego tygodnia na świecie, bo aż do 5 października.

 

 


Nad morzem dramat, a na Żywiecczyźnie…

JEZIORA WOLNE OD SINIC

Zaciekawieni doniesieniami o sinicach, które opanowały Bałtyk i spowodowały zamknięcie nadmorskich kąpielisk postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa wygląda u nas, czyli w jeziorach Międzybrodzkim i Żywieckim.


W gminie Radziechowy-Wieprz

OSKARŻONY WÓJT!

Do Sądu Rejonowego w Żywcu trafi ł akt oskarżenia przeciwko wójtowi gminy Radziechowy-Wieprz Maciejowi M., skarbniczce tej gminy Barbarze P. i informatykowi tamtejszego Urzędu Gminy Danielowi G. Chodzi o podrobienie podpisu elektronicznego.

E-wydanie