Wydanie nr 31 z dnia 1.08.2019

Kolejne złe wieści o obejściu Węgierskiej Górki

ZNOWU W SĄDZIE!

Jakieś przeklęte fatum wisi nad budową 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli obejścia Węgierskiej Górki. Po tym jak Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór wykonawcy i nakazała jego wykluczenie z przetargu, w ubiegłym tygodniu wykonawca złożył skargę na KIO do sądu.

 

 

 


Szkolne zaskoczenie

SETKA WOLNYCH MIEJSC

Gdy z kraju płyną alarmujące wieści o braku miejsc w szkołach średnich dla przyszłych pierwszoklasistów, okazuje się, że prawie we wszystkich szkołach, które prowadzi Starostwo Powiatowe w Żywcu, są jeszcze wolne miejsca, i to w sumie aż sto!


Wicepremier przedstawił kandydata do Sejmu

GOWINÓW DWÓCH

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyjechał do Żywca, aby obwieścić, że do Sejmu kandydować będzie… Jarosław Gowin. W tym przypadku chodziło o przewodniczącego Rady Miejskiej w Żywcu.

 

 

 


Zaprojektują sieć gazową z Żywca, ale tylko do Przyborowa

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE…

Polska Spółka Gazownictwa podpisała umowę z firmą Sankat na projekt sieci gazowej, jak oficjalnie podano, z Żywca do Koszarawy. Ale okazuje się, że powstanie ona tylko do szkoły w Przyborowie. Rozczarowania tym faktem nie kryje wójt Koszarawy Czesław Majdak.


Kolekcjoner z Pietrzykowic

DUSZA ZBIERACZA

Ryszard Bachniak z Pietrzykowic dokładnie pamięta, kiedy zaczął kolekcjonować aparaty fotograficzne, kamery i projektory. Stało się to 13 kwietnia 2015 roku. Dzisiaj jego kolekcja liczy blisko 500 eksponatów. – Do pełnych pięciu setek brakuje mi dziewięciu egzemplarzy – mówi.


Po strajku nauczycieli kasa została w starostwie

NA CO PÓJDĄ PIENIĄDZE?

356 954,93 zł to kwota, o jaką pomniejszono wynagrodzenia i pochodne dla strajkujących w kwietniu nauczycieli z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Żywcu. Na co powiat przeznaczy te pieniądze?


Po roku na wolności

MARYSIA RZĄDZI W BESKIDACH

MaRysia to młoda rysica, która zimę 2017-2018 spędziła pod opieką ludzi, po czym trafiła na wolność. Po jej pierwszym roku spędzonym w naturalnych warunkach można przypuszczać, że radzi sobie świetnie.

 

 

 


Żywiec: poczekalnia po staremu, temat otwarty

NIE DOGADALI SIĘ

Nie ma porozumienia pomiędzy burmistrzem Żywca a starostą żywieckim i wójtami z Żywiecczyzny w sprawie dopłaty do funkcjonowania poczekalni na dworcu autobusowym w Żywcu, co umożliwiłoby jej dłuższe otwarcie.


TKB w Żywcu już po półmetku

NIE TYLKO Z KARPACKĄ DUSZĄ

Niecodziennym koncertem jubileuszowym „Karpacka Dusza” rozpoczął się 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu. Koncert poświęcony był 50. Festiwalowi Folkloru Górali Polskich.


Feta w Łodygowicach

NAWAŁNICA WYGONIŁA GWIAZDĘ

Nawałnica, która w niedzielę, 28 lipca, przeszła nad Żywiecczyzną, pokrzyżowała plany organizatorów XIV Gminnej Fety w Łodygowicach, uniemożliwiając występ Michała Wiśniewskiego i planowany po nim pokaz laserów.

E-wydanie