Wydanie nr 31 z dnia 4.08.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Potrącenia rowerzysty i motorowerzysty

NA CZERWONYM OBOK POLICJI

Wypadki oraz kolizje i niestety kilka rannych osób odnotowali policjanci w minionym tygodniu na drogach Żywiecczyzny. W Żywcu doszło do potrącenia rowerzysty, a w Łękawicy – motorowerzysty.


ZASKOCZENIE W JELEŚNI. PRZEWODNICZĄCY REZYGNUJE

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Jeleśnia przewodniczący Wiesław Głuchaczka ogłosił, że rezygnuje z funkcji przewodzenia tej radzie!


PO PASZPORTY DO ŻYWCA? RADNY CZYNI STARANIA

Czy w Żywcu powstanie punkt paszportowy? Z taką propozycją do Zarządu Powiatu Żywieckiego zwrócił się radny gminy Łodygowice Filip Szymik, a jako jedne z argumentów podaje bardzo duże kolejki w Bielsku-Białej i zapowiedź stworzenia punktu w Suchej Beskidzkiej.


Gmina Jeleśnia: tanie handlowanie na gminnym gruncie

KUMOTERSTWO CZY PRZEPISY?

Od kilku tygodni głośno jest o jednej z siostrzenic wójt gminy Jeleśnia Anny Wasilewskiej. Miejscowi zastanawiają się, czy siostrzenica, która handluje na parkingu gminnym w Korbielowie między innymi alkoholem, ma na to odpowiednie umowy, zgody i koncesje.


ZAPASY WĘGLA W SZKOŁACH

W gminie Radziechowy-Wieprz w podległych samorządowi szkołach udało się zgromadzić odpowiednią ilość opału na nadchodzący sezon grzewczy.


KINGA W NAJWYŻSZEJ KLASIE FRANCUSKIEJ

25-letnia Kinga Szemik, pochodząca z Pietrzykowic bramkarka reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, od nowego sezonu zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi francuskiej! Kinga Szemik związała się z klubem Stade de Reims.