Wydanie nr 31 z dnia 5.08.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Czołówka w Milówce

ŚMIERTELNE PRZYGNIECENIE

W środę, 28 lipca, ciągnik rolniczy śmiertelnie przygniótł 30-latka na pograniczu Jeleśni i Pewli Wielkiej. Natomiast dzień wcześniej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów na ul. Jagiellońskiej w Milówce.


Chętnych coraz mniej

ZAWIESZAJĄ PUNKTY SZCZEPIEŃ

Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy Żywiecczyzny skarżyli się, że mają utrudniony dostęp do punktów szczepień przeciwko Covid-19. Teraz działalność Punktów Szczepień Powszechnych, z powodu bardzo małego zainteresowania, została zawieszona.


Rajcza: problem z pomnikiem przyrody

JESION OBUMIERA

O coraz gorszym stanie jesionu rosnącego w centrum Rajczy, który jest pomnikiem przyrody, alarmuje przewodniczący Rady Gminy Rajcza Zbigniew Kopeć.


Żywiec: festiwal z czworonogami

PSY RATOWNICY

Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Żywcu, odbył się Festiwal Psów Ratowniczych. W niezwykle widowiskowych pokazach można było zobaczyć, jak czworonogi potrafią ratować osoby tonące.


Wyróżnienia dla pasjonatów

PÓŁ WIEKU Z PSZCZOŁAMI

Beskidzkie Międzygminne Koło Pszczelarzy z siedzibą w Gilowicach uroczyście świętowało jubileusz 50-lecia działalności. To jedno z największych kół w regionie zostało uhonorowane szczególnymi odznaczeniami.


ZŁOTY BIEG TOMKA

17-letni Tomasz Fijak (MKS Żywiec) zdobył złoty medal w biegu na 2000 metrów z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski U18 we Włocławku!

 

 

 

E-wydanie