Wydanie nr 32 z dnia 09.08.2018

Konieczna była ewakuacja

AWARIA KOLEJKI NA ŻAR

Aż 74 turystów trzeba było ewakuować po awarii kolejki linowo-terenowej na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Wśród osób były dwie na wózkach inwalidzkich.

 

 


Woda płynęła ulicami Żywca

ISTNA „POMPA” Z NIEBA

Prawie 30 razy musieli interweniować strażacy w Żywcu i okolicy po deszczowej nawałnicy, która przetoczyła się w niedzielne popołudnie. Po raz kolejny woda „pokazała”, jak zaniedbane są przydrożne rowy.

 

 


Odmulanie Jeziora Żywieckiego

NIEPRĘDKO, ALE RACZEJ BĘDZIE…

W połowie lipca zeszłego roku pojawiła się informacja dotycząca pierwszych kroków poczynionych w kierunku odmulenia Jeziora Żywieckiego. Tymczasem minęło ponad 12 miesięcy i…


W Gilowicach, Rychwałdzie i Ślemieniu

PRZYCHODNIE PO NOWEMU

Od lipca pod nowymi „skrzydłami” znalazły się ośrodki zdrowia w Gilowicach, Rychwałdzie i Ślemieniu. Prowadzi je Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Jak wygląda sytuacja tych przychodni po miesiącu?

 

 


Po pół wieku starań

BEZPIECZNIEJ W STRONĘ UJSÓŁ

Na taką wiadomość mieszkańcy pogranicza Rajczy i Ujsół czekali ponad 50 lat! Wreszcie będą mogli bezpiecznie przejść wzdłuż drogi powiatowej. Stanie się tak po wybudowaniu ścieżki rowerowej, która służyć będzie również pieszym.

 

 


W Żywcu Moszczanicy nie tylko pszczelarstwo

RENESANS W „ROLNIKU”?

Tu pszczelarstwo naprawdę „wypaliło”. Teraz w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy myślą o nowych kierunkach kształcenia, które są powiązane z rolnictwem.


Fontanna to nie wanna

CZY TA KĄPIEL JEST BEZPIECZNA?

W czasie upałów zwłaszcza dzieci okupują jedną z dwu fontann na Rynku w Żywcu, biegając tam i z powrotem, a przy okazji mocząc się od stóp do głów. Czy to bezpieczne dla zdrowia?

 

 

 


Grand Prix dla Żywczan, a puchar „Kroniki” dla Lipowian!

TO BYŁO BOSKIE TKB!

Dziesięć fantastycznych dni z folklorem w Żywcu niestety dobiegło końca. Było nieprawdopodobnie radośnie, muzycznie, tanecznie, śpiewnie i barwnie.


Szóstka łuczników z Żywca z szansami na wyjazd

KTO NA IGRZYSKA DO TOKIO?

Sześcioro zawodników LKS-u Łucznik Żywiec znalazło się w zatwierdzonej grupie szkolenia olimpijskiego z szansą na wyjazd na igrzyska do Tokio w 2020 roku!


Wena przyszła na emeryturze…

TO JUŻ 1000 WIERSZY

Janina Izydorczyk z Międzybrodzia Bialskiego została poetką w wieku… 70 lat. Po pięciu latach twórczej działalności ma na koncie ponad 1000 wierszy wydanych w ośmiu tomikach.

E-wydanie