Wydanie nr 32 z dnia 11.08.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Z 2,5 promilami na quadzie * Pożar pustostanu w Koszarawie

ROWERZYSTA DOSTAŁ KABLEM

Chwilę grozy przeżyli rowerzysta i kierowca autobusu na ulicy Górskiej w Międzybrodziu Żywieckim. Natomiast w Rajczy 40-latek wybrał się na przejażdżkę quadem, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.


Pogłoski o milionach dla szpitala

CZY STAROSTWO POPŁYNIE?

Czy Szpital Żywiec wystąpił do Starostwa Powiatowego w Żywcu o dopłatę do działalności placówki oraz dodatkowo rekompensatę za to, że nie jest udziałowcem w spółce pogotowia ratunkowego? Sprawdziliśmy, na ile te krążące sensacyjne wieści są prawdą, a na ile plotką.


POWAŻNA AWARIA W OSP SOPOTNIA WIELKA

Od kilku tygodni strażacy z OSP Sopotnia Wielka nie mają czym wyjechać do akcji! Powód? W ich starym jelczu popsuł się silnik. A zdobycie do niego części zamiennych graniczy z cudem…


Żywiec: obawy o najbliższy sezon grzewczy

CZY OPAŁU WYSTARCZY?

Część mieszkańców Żywca, która korzysta z ciepła dostarczanego przez żywiecką spółkę Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Ekoterm, zastanawia się, czy ma już ona odpowiednio zgromadzone zapasy węgla na najbliższą zimę.


ABSURD W JELEŚNI. ŁADOWARKA BEZ… PRĄDU

Przez kilka miesięcy przy dworcu kolejowym w Jeleśni bezużytecznie stała ładowarka do samochodów elektrycznych. Początkowo władze gminne twierdziły, że to kierowcy nie potrafią jej obsługiwać. Ale po chwili potwierdzono, że faktycznie nie działała, bo nie było do niej doprowadzonej… energii elektrycznej!


SZANTY, ŁUKI I LODY

Przez dwa dni w Lipowej trwała wyśmienita zabawa w ramach Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Atrakcji było co niemiara, a organizatorów mile zaskoczyło ogromne zainteresowanie imprezą ze strony mieszkańców i turystów.