Wydanie nr 32 z dnia 8.08.2019

W jedenastu gminach ścieki w górę

CENOWY POGROM

Nie ma litości dla portfeli mieszkańców Żywiecczyzny! Od 1 sierpnia aż w 11 gminach powiatu wzrosła cena za odbiór metra sześciennego ścieków. To podwyżki rzędu od 35 do 67 groszy!


Wykopaliska w Rycerce Górnej

CZEGO SZUKAŁ IPN?

Spore poruszenie wśród miejscowych wywołała grupa osób, która w poniedziałek, 29 lipca, pojawiła się Rycerce Górnej i rozpoczęła wykopaliska przy kapliczce w przysiółku U Suławów.

 

 

 

 

 

 

 


Gmina Jeleśnia: radny przypomina dawne plany

UPOMNIJMY SIĘ O OBWODNICĘ!

Powraca pomysł sprzed kilkunastu lat budowy obwodnicy Jeleśni. Radny gminny Łukasz Hulbój przyznaje, że nie będzie to proste i szybkie do zrealizowania, ale trzeba się zacząć o to upominać.

 

 

 


Sytuacja uratowana, ale problemy nadal są

SZPITAL PRZEJĄŁ DIAGNOSTYKĘ

Z początkiem sierpnia, po ponad trzech latach, pracownia diagnostyki obrazowej „powróciła” do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, któremu podlega szpital. To bardzo dobra wiadomość. Jednak problemów organizacyjnych nie udało się uniknąć.


Żywiec: ale znalazł sposób…

SAMOZWAŃCZY „PARKINGOWY”

Starszy mężczyzna znalazł sposób, jak łatwo dorobić w Żywcu. Spaceruje po bezpłatnym parkingu przy oficynach Pałacu Habsburgów i zbiera pieniądze. Część zdezorientowanych kierowców myśli, że parking jest płatny.

 

 

 


Resursa Mieszczańska apeluje do władz powiatowych

PAŁAC DLA MIASTA?

Członkowie stowarzyszenia Resursa Mieszczańska przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej wystosowali ostatnio list otwarty do Zarządu Powiatu, w którym postulują, aby Pałac Habsburgów przeszedł na własność miasta i powstała w nim galeria.


Gmina Koszarawa: mniejsza „kara” dla radnych, a…

ZA ROK PODWYŻKA DIET?

Radni gminy Koszarawa zmienili uchwałę dotyczącą cięć w swoich dietach za nieobecność podczas sesji i komisji. W trakcie dyskusji padło stwierdzenie, aby w przyszłym roku zastanowić się nad podwyżką diet!


Łodygowice: podmywa działkę, zagraża kanalizacji

STRACH PRZED WIEŚNIKIEM

Mija już dziesięć lat, od kiedy Andrzej Kubica z Łodygowic zmaga się z urzędami i instytucjami w sprawie zabezpieczenia wysokiego brzegu przy jego działce, który co rusz podbiera potok Wieśnik. Zagrożenie coraz bardziej wzrasta. Czy urzędnicy zdążą z naprawą, zanim dojdzie do dramatu?

 

 


Nowy trener Mitechu: – Jest iskra optymizmu

CEL – UTRZYMANIE EKSTRALIGI

Od blisko półtora miesiąca nowym trenerem Mitechu Żywiec, czyli ekstraligowej kobiecej drużyny piłki nożnej, jest 30-letni Piotr Kot. Kim jest nowy szkoleniowiec? Jakie stawia sobie cele w sezonie 2019/2020?

 

 

 


Jeleśnia: konik już jest, w planie – dudy

BESKIDZKIE MURALE

Na ścianie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jeleśni powstał mural. Pierwszy w tej gminie, drugi na szlaku beskidzkich murali.

E-wydanie