Wydanie nr 33 z dnia 14.08.2019

Poważne zderzenie w Glince

WJECHAŁ W MOTOCYKL

Dość poważnie ranni zostali 52-letni motocyklista i jego 50-letnia pasażerka po tym, jak na drodze powiatowej w Glince w ich motor wjechała skoda.

 

 

 


Chłopiec w szpitalu

ROWEREM POD POCIĄG

15-letni rowerzysta został potrącony przez pociąg spółki Koleje Śląskie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Milówce. Ranny nastolatek trafił do szpitala.

 

 

 

 

 


Gminy Milówka i Ślemień: co dalej z sieciami?

DOTACJI NIE DOSTALI

Gminy Milówka i Ślemień nie otrzymały dotacji na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Co teraz zrobią samorządy? Czy zrezygnują z planowanych inwestycji? A może będą się starać o pozyskanie innego dofinansowania?


Mały Cisiec końcem świata

PODEŚLIJCIE NAM BUSY!

Grupa mieszkańców Małego Ciśca, czyli największego przysiółka wsi, dopomina się o uruchomienie połączenia busowego z Węgierską Górką i Żywcem oraz Milówką. Czy busy pojadą? Na razie trwa nieustanna urzędnicza spychologia.


Gmina Rajcza: krajobraz po zbiórce

STERTA GRATÓW

Mieszkańcy Rajczy coraz bardziej skarżą się, że od kilku tygodni na terenie byłej oczyszczalni ścieków zalega sterta odpadów wielkogabarytowych i nikt nic z tym nie robi.


Gorąco wokół remontów dróg

FAWORYZOWANIE W ŁATANIU?

Czy władze powiatu żywieckiego dopieszczają jedne miejscowości, a inne traktują po macoszemu? Część radnych powiatowych twierdzi, że włodarze faworyzują Gilowice i Juszczynę.


Finał sporu o starą drogę krajową

MILÓWKA WYGRAŁA Z POWIATEM!

Po kilku latach zakończył się spór pomiędzy władzami gminy Milówka a włodarzami powiatu żywieckiego o to, kto ma odśnieżać i łatać dziury na 11 kilometrach tak zwanej starej drogi krajowej od Kamesznicy Krzywej przez Szare Suche, Laliki aż do Zwardonia. Spór wygrała gmina Milówka.


Łękawica nie zapomina o ojcu Tomaszku

MINĘŁO 28 LAT

W piątek, 9 sierpnia, minęło 28 lat od śmierci pochodzącego z Łękawicy franciszkanina, ojca Michała Tomaszka, który zginął – wraz ze współbratem ojcem Zbigniewem Strzałkowskim – z rąk terrorystów w miasteczku w Pariacoto w Peru.


W trosce o uczniów

DOSTOSOWAĆ ROZKŁADY

Od września w pierwszych klasach szkół średnich w Żywcu, Milówce i Węgierskiej Górce pojawi się dwa razy więcej uczniów niż do tej pory. Ma to związek z przyjściem dwóch roczników – absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Oznacza to również, że będzie sporo większa grupa uczniów dojeżdżających. Czy przewoźnicy są na to przygotowani i czy odpowiednio dostosują swoje rozkłady jazdy?


Sól Kiczora: konkurs rozstrzygnięty

WYBRALI HERB

Stowarzyszenie Sólkiczora.pl przeprowadziło konkurs plastyczny na projekt herbu dla Soli Kiczory. Nadesłano kilkanaście prac. Autorem wybranej przez jury propozycji jest 8-letni Jan Owczarzy.


Podwyżki w gminie Ślemień

WIĘCEJ ZA WODĘ I ŚCIEKI

Od 1 września w gminie Ślemień wzrosną ceny dla mieszkańców za dostarczanie wody i odbiór ścieków oraz stałe opłaty abonamentowe.

E-wydanie