Wydanie nr 33 z dnia 16.08.2018

AUDI NA… ZAKUPACH

Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Jego samochód dokonał istnego spustoszenia i zatrzymał się dopiero po uderzeniu w róg budynku delikatesów. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 5 sierpnia w centrum Węgierskiej Górki.

 

 


KOSZMAR PASAŻERÓW

Bus przewożący pasażerów po uderzeniu w ciężarówkę wylądował na boku. Do szpitala karetkami odwieziono aż pięć osób. Wypadek miał miejsce 13 sierpnia na ulicy Wesołej w Żywcu.


Dramatycznie w Sopotni Wielkiej:

MOST JUŻ W KAWAŁKACH!

W coraz gorszym stanie znajduje się drewniany most w ciągu drogi powiatowej w Sopotni Wielkiej. Przeprawa dosłownie się rozsypuje, a miejscami wystają z niej gwoździe. Czy i kiedy zostanie naprawiona?

 

 

 


Własnym sumptem, ale przez to…

W ŚLIMACZYM TEMPIE

– Na pewno jesteśmy za półmetkiem – mówi Adam Kos, wójt gminy Czernichów, pytany o budowę nowej siedziby Urzędu Gminy, która od kilku lat powstaje w Międzybrodziu Bialskim przy ulicy Brodek.

 

 


Co z pieniędzmi na budowę szpitala?

TERAZ CZEKAJĄ NA KREDYT

Czy od września budowa nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu będzie wreszcie finansowana z kredytu bankowego? Pieniądze z kredytu są bardzo potrzebne, bo budująca szpital firma z Kanady wydała już na inwestycję cały wkład własny!


W UJSOŁACH JEST FONTANNA

W ciągu dwóch lat budynek i otoczenie Urzędu Gminy Ujsoły zmieniły się nie do poznania. Teraz przybyła jeszcze fontanna!

 

 

 

 


W Milówce:

CO Z TYM POSTERUNKIEM?

Ponad dwa lata temu głośno było o powrocie do Milówki posterunku policji. Potem zapowiedziano nawet, że specjalnie na jego potrzeby wybudowana zostanie nowa siedziba. Teraz o posterunku zrobiło się dziwnie cicho.

 

 

 


Honorowy w Lipowej

TYTUŁ JEST, KANDYDATA BRAK

Regulamin dotyczący nadawania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Lipowa” przyjęto uchwałą w lutym zeszłego roku. Tytuł może nadać Rada Gminy raz w trakcie kadencji. Tymczasem kadencja się kończy, a Lipowa wciąż nie ma honorowego obywatela.


MAŁE IGRZYSKA ŚLIWKOWEJ GMINY

W weekend 10-12 sierpnia na placu obok pomnika śliwki w centrum Lipowej pojawiły się tłumy. Nie bez przyczyny. W miejscu tym odbywały się – tradycyjnie – Dni Śliwkowej Gminy Lipowa.

 

 

 


RAJCZA SIĘ BAWIŁA

Czego to nie było podczas Wawrzyńcowych Jarmarków w Rajczy! Była muzyka, i to nie tylko góralska, świetne skecze kabaretowe, niezwykły taniec polo dance, stoiska z cudeńkami ludowymi i wiele atrakcji dla dzieci.

 

 

 


Przejechali przez Żywiecczyznę

DWA DNI Z TOUR DE POLOGNE

Przez Żywiecczyznę prowadziły dwa etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Koordynatorzy w powiecie żywieckim podkreślają, że wszystko wyszło zgodnie z planem, chociaż w niedzielę mocno zadrżały im serca.

E-wydanie