Wydanie nr 34 z dnia 22.08.2019

Po konflikcie w Żywcu – pierwszy raz w Bielsku-Białej, ale

Z KWAŚNICY WYSZEDŁ… KLOPS

W tym roku po raz pierwszy Światowy Festiwal Kwaśnicy nie odbył się w Żywcu, lecz w Bielsku-Białej. Jednak debiut warzenia zupy na bielskim stoku pod Dębowcem – zapowiadany jako wielkie wydarzenie – wypadł blado i mizernie…

 

 

 

 

 

 


Tragiczne odkrycie w Milówce

CIAŁO LEŻAŁO W POTOKU

W Milowskim Potoku odkryto zwłoki 59-letniego mieszkańca Milówki. Niewykluczone, że został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.


„Nalot” dzików pod Żarem

ZAORAŁY LOTNISKO

Lotnicy z Żaru zostali uziemieni. Dziki zryły dużą część trawiastej płyty sportowego lotniska i teraz nie nadaje się ono do użytku.


Żywiec: reanimacja 25-latka

SPADŁ Z WYSOKOŚCI

Na budowie w Żywcu doszło do dramatycznego wypadku. Reanimowano 25-latka, który spadł z wysokości. Trafił do bielskiego szpitala.


Burmistrz zmienił zdanie

KOSZY TRZEBA WIĘCEJ

Jeszcze dwa, trzy miesiące temu burmistrz Żywca Antoni Szlagor, pytany przez nas o zbyt małą liczbę koszy na śmieci w mieście, twierdził, że jest ich wystarczająco dużo. Niedawno jednak ruszył z urzędnikami na ulice i zmienił zdanie.

 

 

 

 


W Gilowicach czekają

CO ZE SKOCZNIAMI?

Dwa lata temu w Gilowicach była nadzieja, że dojdzie do gruntownego remontu zamkniętych od 2016 roku dwóch skoczni igelitowych. Ale kilka miesięcy później czar prysnął. Szkoda, bo młodzi zdolni sportowcy z PKS-u Olimpijczyk Gilowice, którzy startują nawet w zawodach Pucharu Świata, nie mają gdzie trenować.


By uczniowie nie mieli „pod górkę”

UDOSTĘPNIĆ PRZYSTANKI

Władze powiatu żywieckiego zabiegają u władz miejskich o pozwolenie na to, aby inni przewoźnicy niż MZK mogli się zatrzymywać na dodatkowych przystankach w Żywcu. Chodzi o uczniów dojeżdżających do szkół średnich.


Strzelali z łuku, rzucali toporkiem!

IGRZYSKA NA WESOŁO

Po raz pierwszy na Żywiecczyźnie zorganizowano Igrzyska Sportowe Seniorów. Zmagania w kilku dyscyplinach odbyły się w Gilowicach.


Przełomowe odkrycia na Żywiecczyźnie

KRETY POMAGAJĄ ARCHEOLOGOM

Archeolodzy szukają śladów prehistorycznego osadnictwa na terenie żywieckich gmin – Łękawicy, Gilowic i Ślemienia. Badania zakończą jesienią, ale to, co udało im się już ustalić, jest bardzo obiecujące, a nawet wręcz sensacyjne!


Okręgówka: Hałat czy Natanek?

KTO ZDOBĘDZIE KORONĘ STRZELCÓW?

Początek sezonu żywieckiej okręgówki przyniósł niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek o tytuł najlepszego strzelca tej klasy.

 

 

 

 

 

E-wydanie