Wydanie nr 34 z dnia 23.08.2018

Znowu kradną w rejonie Rysianki

BEZCZELNY ZŁODZIEJ

Mieszkańcy Katowic zostali obrobieni na polu namiotowym obok schroniska Rysianka. W skradzionym plecaku znajdowały się między innymi drogie leki niepełnosprawnego dziecka.

 

 

 

 

 


Leśna: niebezpieczny manewr

STARANOWAŁ CHŁOPCA

14-letni chłopiec jadący rowerem został staranowany przez kierowcę osobówki. Wylądował w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.

 

 

 

 

 

 


Żywiec: tajemnicze badanie wyborcze

CZYJ TO SONDAŻ?

Sporym echem odbiła się w Żywcu sprawa telefonicznego sondażu wyborczego. Wywołała kontrowersje, bo ktoś wydzwaniał do mieszkańców i wypytywał ich, na kogo zamierzają głosować.


Koszulka na pomniku, nalepki u posła

KOD NIE ODPUSZCZA

W całym kraju działacze Komitetu Obrony Demokracji wieszają na pomnikach koszulki z napisem „KonsTYtucJA”. Akcja prowadzona jest również w Żywcu, gdzie pojawiły się nie tylko koszulki.

 

 

 

 


Sześć wilczków w Beskidzie Śląskim

ALE DZIECIARNIA!

W Beskidzie Śląskim urodziło się sześć wilków! Młode, i to w komplecie, zostały uwiecznione na filmie dzięki fotopułapce Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” z Twardorzeczki.

 

 

 

 

 


Przyborów: w trzy miesiące z „zerówki” do drugiej klasy!

KONTROWERSYJNY MANEWR

Czy trójka uczniów Zespołu Szkół w Przyborowie będzie miała unieważnione świadectwa? We wsi i całej gminie Jeleśnia aż huczy od plotek na ten temat. Chodzi o dzieci, które w trzy miesiące z „zerówki” znalazły się w drugiej klasie!


Gmina Lipowa: ogrzeją wodę

KOLEKTORY JUŻ SĄ

Na terenie gminy Lipowa zamontowano ostatnio 44 komplety kolektorów słonecznych. Posłużą mieszkańcom do ogrzewania wody. Dzięki temu zmniejszy się emisja zanieczyszczeń do atmosfery.

 

 

 

 


W planach – trasa z Żywca do Katowic

ROWEROWYM SZLAKIEM JEZIOR

Początkowo pomysł połączenia jezior Paprocańskiego, Goczałkowickiego i Żywieckiego szlakiem rowerowym zakładał, że będzie on liczyć niecałe 70 kilometrów. W międzyczasie projekt rozrósł się do ponad stu!


Żywieccy łucznicy wycelowali

LATO MEDALI

Niezwykle pracowite lato mieli zawodnicy Łucznika Żywiec. Obfitowało ono w wiele zawodów i sukcesów.

E-wydanie