Wydanie nr 34 z dnia 27.08.2020

Większość już w domu

STRUMIEŃ KRWI DLA HAŚNIKÓW

Po wypadku autokaru wiozącego dzieci z zespołu „Mały Haśnik” z Żabnicy ruszyła fala pomocy. Między innymi zorganizowano akcje oddawania dla nich krwi.


W sprawie zakażeń w Czernichowie

ŚLEDZTWO PRZEDŁUŻONE

Do października tego roku bielska prokuratura przedłużyła śledztwo prowadzone w sprawie sprowadzenia od 15 marca do 17 kwietnia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia pensjonariuszy i pracowników Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad Finem” w Czernichowie.


RZGW swoje, gmina Jeleśnia swoje

PLAŻA DO LIKWIDACJI?

Według Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, plaża w Jeleśni jest nielegalna, więc wezwał gminę do jej zlikwidowania i przywrócenia terenu do stanu pierwotnego. Co na to władze gminy?


Tajna prywatyzacja pogotowia? Bzdura!

POWIAT RIPOSTUJE

Przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Żywcu są zdania, że utworzenie spółki Żywiec Ambulans Serwis to tajna prywatyzacja żywieckiego pogotowia ratunkowego. Starosta żywiecki Andrzej Kalata ripostuje, że to bzdurny zarzut.


Wkrótce przenosiny szpitala

PLAN – WRZESIEŃ

Przenosiny żywieckiego szpitala powiatowego do nowej siedziby mają rozpocząć się w czwartek, 24 września. – Takie są plany i robimy wszystko, aby się to ziściło – mówi dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu Antoni Juraszek.


Wynajmij sobie zamek

PAŁAC Z KRUCZKIEM

Powiat żywiecki postanowił wydzierżawić pałac Habsburgów na 20 lat. Procedura przetargowa już się rozpoczęła.


Kolejna tragedia nad wodą

UTONĄŁ W JEZIORZE

W piątek, 21 sierpnia, 60-latek z Wadowic pływał w odległości 15 metrów o brzegu Jeziora Międzybrodzkiego. W pewnym momencie nie wypłynął na powierzchnię.


Ze Zwardonia na Słowację koleją – nie wystarczy bilet

ABSURDALNA DOPŁATA

Ta sytuacja trwa już od kilku lat i pewnie jeszcze długo nic by się w tej kwestii nie działo, gdyby problemu nie poruszyła „Kronika”. Chodzi o 1,5 euro dodatkowej dopłaty do każdego biletu, gdy chcemy jechać pociągiem ze Zwardonia na Słowację.

 

 

 

 


Rolniku, bądź gotów

SPISUJĄ OD WTORKU

We wtorek, 1 września, w całym kraju rusza powszechny spis rolny. Odbywa się on co 10 lat i jest obowiązkowy.


Czy jest szansa je spotkać?

BESKIDZKIE NIEDŹWIEDZIE

Przy zielonym szlaku wiodącym z Milówki przez przysiółek Prusów na Halę Boraczą stoi tablica z napisem „Uwaga niedźwiedź!”. Czy faktycznie można w tym rejonie zaliczyć spotkanie oko w oko z tym drapieżnikiem?

 

 

 

 

 

 

 

 


Młodzi przekonują do transplantacji

TO JEST DOBRO!

Tegoroczni maturzyści, absolwenci Bielskiej Szkoły Przemysłowej – Monika Gregor, Kamil Lorek i Kacper Płonka – postanowili przekonać mieszkańców naszego regionu do idei transplantacji, której towarzyszy wiele negatywnych mitów i przekonań. Tym sposobem wymyślili projekt „Ostatni Dar”, realizowany także w Żywcu.

 

 

E-wydanie