Wydanie nr 35 z dnia 2.09.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


RANNI, POŻAR I MALI RABUSIE

Miniony tydzień był na Żywiecczyźnie stosunkowo spokojny. Nie obeszło się jednak bez kilku kraks, dwóch wypadków i pożaru. Z kolei w gminie Węgierska Górka chłopcy w wieku od 13 do 15 lat próbowali włamać się do jednego z mieszkań.


Starostwo ma chrapkę na budynek przy Leśniance

KUPIĄ CZY NIE?

Ostatnio wyszło na jaw, że Starostwo Powiatowe w Żywcu już od dłuższego czasu rozważa odkupienie prawa wieczystego użytkowania w działce z udziałem w budynku przy ulicy Leśnianka 102a w Żywcu. Pozostaje jednak pytanie, czy przy tak wielu problemach z oświatą i drogami ma to w ogóle sens.


Rajcza: przypadkowo uratowana

PAMIĄTKA Z NURTU

Gdy w ubiegłym roku przebudowywano drogowy most na rzece Ujsoła w Rajczy, natrafiono w wodzie na elementy poprzedniego mostu wysadzonego przez Niemców w kwietniu 1945 roku. Fragment ozdobiony jest kwiatami i orłem. Grupa mieszkańców Rajczy postanowiła uratować i wyeksponować ten unikatowy fragment.


Koszarawa: na budynku byłego gimnazjum

MURAL Z KLEPOKAMI

Na ścianie budynku byłego gimnazjum w centrum Koszarawy powstał mural, który jest kolejnym dziełem w ramach projektu „Szlak Beskidzkich Murali” Fundacji 9sił z Jeleśni.


Schron wpisany do rejestru

„WĘDROWIEC” ZABYTKIEM

Na listę zabytków wpisany został ciężki schron bojowy „Wędrowiec”, który znajduje się w Węgierskiej Górce przy ulicy Obrońców Węgierskiej Górki.


Wędrowali i odkrywali świat

RAZEM PO SUDETACH

Przez trzy dni członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”, czyli podopieczni, ich rodzice oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, wędrowali w Sudetach.

 

 

 

E-wydanie