Wydanie nr 35 z dnia 29.08.2019

Koszmar na drogach i… na imprezach

BURZE DAŁY POPALIĆ

Po burzach zrobiło się tłoczno w szpitalnych izbach przyjęć. Nawałnica rozniosła namiot podczas dożynek w Milówce i ucierpiało czworo ich uczestników. A nagła ulewa uwidoczniła brak umiejętności kierowców, którzy odpowiadają za serię kolizji.


Żywiec miastem modelowym

ZA 11 LAT BEZ SMOGU?

Żywiec chce pozbyć się smogu do 2030 roku. Ten ambitny cel ma zostać osiągnięty poprzez wdrożenie strategii, którą przygotowuje dla miasta Forum Energii z Warszawy. Koncepcja walki ze smogiem ma być gotowa pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.


DYREKTOR MCK-u RADNYM POWIATOWYM

Marek Regel, wieloletni dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, został radnym Rady Powiatu Żywieckiego. Stało się to w poniedziałek, 26 sierpnia i zostało poprzedzone ślubowaniem.


Pasażerowie, bądźcie czujni!

ZMIANY W… ZMIANIE

Od 1 września wchodzi w życie następna w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywać do 19 października. Pasażerów czeka kolejna „seria” przewozów zastępczą komunikacją autobusową. Tym razem z Milówki do Zwardonia i z Żywca do Suchej Beskidzkiej.


Co dalej ze strajkiem?

NAUCZYCIELE PRZED SONDAŻEM

Strajk nauczycieli, który w kwietniu objął również placówki oświatowe na Żywiecczyźnie, miał zostać wznowiony we wrześniu. W poniedziałek, 26 sierpnia, Sławomir Broniarz – szef Związku Nauczycielstwa Polskiego – ogłosił, że najpierw wśród nauczycieli zostanie przeprowadzony sondaż.


Dni Lipowej – muzyka, rękodzieło, książki i… ekologia

TŁUMY NA ENEJU

Gwiazdą tegorocznych Dni Śliwkowej Gminy Lipowa był zespół Enej. Takich tłumów, jakie popularna formacja przyciągnęła na koncert, jeszcze tu nie widziano. Podczas gminnego święta nie zabrakło Kół Gospodyń Wiejskich serwujących swoje przysmaki.

 

 

 

 

 


Rajcza: radosny finał udanych żniw

DOŻYNKI Z GWIAZDAMI

W ostatnią niedzielę sierpnia wiele żywieckich gmin świętowało dożynki. Jedną z nich była Rajcza, gdzie święto plonów zaczęło się od korowodu, w którym główną rolę odgrywał dożynkowy wieniec, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rycerki Dolnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie