Wydanie nr 35 z dnia 3.09.2020

 

Barman-akrobata (nie) w gminie Czernichów

BIZNESMENOWI POD GÓRKĘ

Adam Brańczyk – mistrz świata w efektownej barmańskiej dyscyplinie – postanowił otworzyć nad Jeziorem Międzybrodzkim nowoczesny i ekologiczny biznes restauracyjny. Jednak – jak mówi – początkowo zachęcające go do tego władze gminy nagle zaczęły go ignorować i nie odpowiadać na oficjalne pisma. Co na to wójt gminy Czernichów?


Nauka rozpoczęta – jeszcze nie dla wszystkich

SZKOŁY Z RYGOREM

Po blisko półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Dyrektorzy muszą sami decydować o tym, na jaką skalę wprowadzony ma być rygor sanitarny w placówkach.

 

 

 

 

 

 

 

 


Krew, łóżka, materace, zbiórka

WSZYSTKO DLA HAŚNIKÓW

Żywiecczyzna nie zapomina o młodych członkach zespołu „Mały Haśnik”, poszkodowanych w niedawnym wypadku autokaru pod Tczewem. Pomóc chce wiele osób.


Żywiec: między dwoma tirami

ZAKLESZCZONA OSOBÓWKA

Ciężarowa scania wjechała w tył osobowego fiata bravy, a ten dobił do ciężarowego mercedesa. Niestety, ucierpiała 37-latka kierująca osobówką, którą strażacy musieli wydobyć z zakleszczonego pojazdu.


Na zakrapianej imprezie

NOŻEM W KUMPLA

W trakcie zakrapianej imprezy 61-letni żywczanin ugodził kompana nożem.


Ekolodzy zachęcają

ŁAPMY WODĘ!

Tegoroczną żywiecką odsłonę akcji „Łapmy Wodę” rozpoczął happening na Rynku. W wydarzeniu wzięli udział wychowankowie miejscowego domu dziecka.


Półmaraton w przyszłym roku

PRZENIESIONY PO RAZ DRUGI

21. edycja PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego odbędzie się dopiero wiosną przyszłego roku.


Gawędziły i śpiewały

SABAŁOWE LAUREATKI

W trakcie 54. edycji Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale wykonawczyniom z Żywiecczyzny – Zofii Sordyl z Korbielowa oraz Grupie Śpiewaczej „Magurzanki” z Łodygowic.


PODĄŻALI DO MARYI

Piesza Pielgrzymka Żywiecka na Jasną Górę dotarła do celu w sobotę, 29 sierpnia. Natomiast dwa dni wcześniej „metę” w Częstochowie osiągnęła pielgrzymka rowerowa z Żywca.

 

 

E-wydanie