Wydanie nr 35 z dnia 30.08.2018

Komitety wyborcze zarejestrowane

KTO PO WŁADZĘ?

W poniedziałek, 27 sierpnia, zakończono rejestrację komitetów wyborczych, które będą wystawiać kandydatów w wyborach samorządowych 21 października. Ile takich komitetów powalczy na Żywiecczyźnie?


Ekipa z Pietrzykowic ratowała jak mogła

SERCE BUDOWLAŃCÓW

Wielkie serce okazała ekipa budowlańców z Pietrzykowic, która pomogła właścicielom zniszczonej przez ogień posesji w Czechowicach-Dziedzicach.

 

 

 

 

 

 


Wchodzi kolejna korekta rozkładu pociągów

UWAGA NA ZMIANY!

Od niedzieli, 2 września, wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów w tym roku. Jakie zmiany czekają na pasażerów?


Porozumienie Gowina odsłoniło powiatowe karty

OTO LIDERZY

Znani są już prawie wszyscy liderzy list wyborczych do Rady Powiatu Żywieckiego z Partii Porozumienie Jarosława Gowina.

 

 

 

 

 


12 lat więzienia za handel

DOPALACZE JAK NARKOTYKI

W polskim prawie dopalacze zostały zrównane z narkotykami. Za ich posiadanie i wprowadzanie do obrotu grożą już identyczne kary.


Milówka: pułapka pod gołębnikiem

KOT OFIARĄ WNYKÓW

Pecha miał zbyt ciekawski kot, który wślizgnął się na strych u sąsiadów. Jego łapa została dosłownie zmiażdżona przez… wnyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Od automatyki do sztuki pisania

BOGATY WYBÓR

Są jeszcze wolne miejsca na studiach, i to na wielu kierunkach – wrzesień to okres, kiedy na ogół trwa drugi nabór. Jak to wygląda na kilku uczelniach, które chętnie wybierają maturzyści z naszego regionu?


Dwóch kibiców Górala zatrzymanych

PRACOWALIŚMY CIĘŻKO, ALE…

Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbył się emocjonujący mecz ligi okręgowej – BKS Stal podejmował Czarnych-Górala Żywiec. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doszło do incydentu z udziałem kibiców obu drużyn.

 

 

 

 


Rusza IV liga żeńskiego futbolu

O CO POWALCZĄ BORY?

Kolejna kobieca drużyna piłki nożnej z Żywiecczyzny przystępuje do rozgrywek w nowym sezonie. Tym razem to LKS Bory Pietrzykowice, który zagra w IV lidze śląskiej.

E-wydanie