Wydanie nr 36 z dnia 5.09.2019

WIOŚ w Gilowicach

ŚCIEKI DO RZEKI…

Ktoś nielegalnie odprowadza ścieki do rzeki Łękawki w Gilowicach. Na trop procederu wpadła fundacja Społeczeństwo Wędkarzy Polskich „Nasze Wody” z Bielska-Białej, razem ze Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Żywieckiego.

 

 

 

 


Z odciętą łapką…

DRAMAT KOTECZKI

Wolontariusz Fundacji Zwierząt Skrzywdzonych i Porzuconych „Budrysek” z Żywca znalazł w czwartek, 29 sierpnia, na ulicy Komonieckiego w Żywcu, malutką kotkę z odciętą łapką…

 

 

 

 


Wpadki przy transmisjach

RADNI NA ŻYWO

Od początku obecnej kadencji samorządowej samorządy wojewódzkie, powiatowe i gminne zobowiązane są do transmisji telewizyjnej obrad sesji swoich rad na żywo w Internecie. Jak wyglądają transmisje na Żywiecczyźnie i jaką cieszą się popularnością?


Laliki: pół nocy sprzątania

ALE KRAKSA1

Ponad dziesięć samochodów „brało udział” w kraksie na drodze ekspresowej S1 w Lalikach. Pech chciał, że zderzyły się pojazdy przewożące… inne pojazdy.


Obawy po warszawskim „szambie”

CZY GROŻĄ NAM WYCIEKI?

Ostatnio w Warszawie doszło do awarii dwóch rur odprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”. Do Wisły zaczęło wpływać aż trzy tysiące litrów ścieków na sekundę! Wielu mieszkańców Żywiecczyzny, zwłaszcza Żywca zastanawia się, czy nasze oczyszczalnie są w pełni bezpieczne i czy nie grozi nam podobny scenariusz.

 


Wieża w remoncie

KONKATEDRA Z WIDOKIEM

Kiedy renowacja żywieckiej konkatedry dobiegnie końca, jej wieża stanie się dostępna dla turystów. – Widok, jaki się z niej roztacza, zapiera dech w piersiach – mówi ksiądz Grzegorz Gruszecki, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu.

 

 

 

 


Historyczne wyniki Szczepana Kupczaka

DWA RAZY PODIUM

Fantastycznie spisał się Szczepan Kupczak z Juszczyny w letnim cyklu zawodów FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Zawodnik AZS-u AWF Katowice osiągnął najlepszy wynik w swojej karierze, dwukrotnie zajmując trzecie miejsce!


Kocierz Moszczanicki: sztandar i samochód w prezencie

GASZĄ I RATUJĄ OD 90 LAT

Ochotnicza Straż Pożarna w Kocierzu Moszczanickim obchodziła jubileusz 90-lecia istnienia. Uroczystości odbyły się na placu przy strażackiej remizie.

E-wydanie