Wydanie nr 36 z dnia 8.09.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Autem ze skarpy * Karambol w Żywcu Moszczanicy * Zawracał na ekspresówce

GROŹNE ZDERZENIE MOTOCYKLISTÓW

Do dość poważnego wypadku z udziałem dwóch motocyklistów doszło na estakadzie przy zjeździe z drogi ekspresowej S1 w Milówce. Z jednym z kierowców jechało dziecko.


STAROSTWO MUSI DOPŁACIĆ.

REMONTY DRÓG Z POLSKIM (DOK)ŁADEM

Jeszcze rok temu władze powiatu żywieckiego cieszyły się z przyznania ponad 14 mln zł wsparcia na przebudowę dróg powiatowych. Obecnie włodarze mają potężny problem, by ruszyć z inwestycją. Najpierw wyszło, że trzeba byłoby dołożyć aż ponad 7,6 mln zł, a teraz „tylko” ponad 3 mln zł!


MILÓWKA: WRACA TEMAT SPRZEDAŻY BYŁEJ BIBLIOTEKI

Pół roku temu sprawa ta wywołała ogromne kontrowersje wśród mieszkańców Milówki. Wójt Robert Piętka chciał sprzedać budynek po byłej bibliotece w centrum tej miejscowości. Sprzeciwiła się temu Rada Sołecka z Milówki i większość radnych gminnych. Mimo to, wójt zapowiedział ostatnio kolejne podejście do próby sprzedaży.


PIŁKARZ Z ŻYWCA WE WŁOSKIM BENEVENTO,

MEDALOWY ŁUCZNIK

22-letni pomocnik Krzysztof Kubica z Żywca zadebiutował w sobotę, 3 września, w drużynie Benevento Calcio (włoska Serie B – II liga). Natomiast Łucznik Żywiec wrócił z Mistrzostw Polski Seniorów w Dobrczu koło Bydgoszczy z sześcioma medalami.