Wydanie nr 37 z dnia 12.09.2019

Czy to był piorun kulisty?

WYRWAŁO ŚCIANĘ

W piwnicy spłonął motocykl, a piętro wyżej… rozerwało ścianę budynku. Niewykluczone, że takiego zamieszania narobił piorun, a ściślej – niezmiernie rzadko obserwowany piorun kulisty. Do nietypowego zdarzenia doszło w Kamesznicy.

 

 

 


35-latek i jego…

OBRZYDLIWA PASJA

Lubelscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Żywca, który odpowie ze posiadanie i rozpowszechnianie dziecięcej pornografii.


Salmonella „spustoszyła” sportowców

69 OSÓB ZATRUTYCH!

Tego jeszcze nie było! W Żywcu salmonellą z grupy D zatruło się aż 69 osób, z czego 8 dzieci trafiło na kilka dni do żywieckiego szpitala.


Rząd obiecał nauczycielom – samorządy nie dostały nawet złotówki!

PODWYŻKI KOSZTEM INWESTYCJI?

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor bije na alarm. – Rząd wprowadził podwyżki dla nauczycieli, wyższe dodatki za wychowawstwo, ale na to wszystko samorządy nie dostały ani złotówki! – mówi. Nie wyklucza, że z tego powodu w Żywcu trzeba będzie zrezygnować z części zaplanowanych wcześniej inwestycji. A jak wygląda to w innych gminach?


Żywiec: co odkryli społecznicy

CIEK-ŚCIEK?

Społeczeństwo Wędkarzy Polskich „Nasze Wody” dość przypadkowo odkryło ścieki płynące w cieku wodnym w okolicach żywieckiej ulicy Tetmajera. O wszystkim poinformowano odpowiednie służby, które wyjaśniają teraz, skąd ścieki płyną.


Pismo przeciw spalarni

OSTRE ŻĄDANIE

Zanosi się na kolejną wojenkę powiatowo-miejską w Żywcu. Burmistrz Żywca otrzymał list, w którym jego sygnatariusze kategorycznie żądają, by włodarz ze spółką Beskid Żywiec wycofali się z planów budowy ciepłowni/spalarni.


Listy już oficjalne

KANDYDACI NA WIEJSKĄ

Znane są już oficjalnie nazwiska kandydatów, którzy w wyborach parlamentarnych 13 października powalczą o mandaty poselskie i senatorskie. Jakie osoby z Żywiecczyzny widnieją na listach?


Idą do nowego stowarzyszenia

SKŁADKA – 15 TYSIĘCY

Władze powiatu żywieckiego chcą przystąpić do Stowarzyszenia Związku Samorządów Polskich. Zgodę na to wyraziła większość radnych powiatowych, głównie z PiS. Zanim jednak doszło do głosowania, część innych radnych była temu przeciwna.


Przekształcili ZZOZ, ale…

„ZAMROŻONA” SPÓŁKA

Coraz więcej pytań rodzi się na temat tego, kiedy rozpocznie działalność powstała pięć lat temu, ale do tej pory „zamrożona” spółka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Najistotniejsze wydaje się to, czy będzie ona zarządzać pogotowiem ratunkowym.


Szczepan Kupczak w pierwszej dziesiątce Letniego Grand Prix

GRATULACJE!

Z dziewiątym miejscem w klasyfikacji generalnej kończy swój udział w Letnim Grand Prix w kombinacji norweskiej Szczepan Kupczak z Juszczyny. To jego najlepszy start w rywalizacji pucharowej.

 

 

 

 

 

 


Wierchy z Milówki znów z sukcesem

JEST SREBRNA CIUPAGA!

Podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zespół regionalny Wierchy z Milówki zdobył w kategorii tradycyjnej Srebrną Ciupagę!

E-wydanie