Wydanie nr 37 z dnia 13.09.2018

Batalia o Habsburgów

SZWEDZI ODMAWIAJĄ

Trwa batalia o sprowadzenie prochów Karola Habsburga i jego żony Alicji Ankarcrony do Żywca. Szwedzkie sądy odmawiają zgody na przeniesienie szczątków książęcej pary do Polski.

 

 

 

 


Rajcza: marzenia o przystanku

URZĘDOWA HUŚTAWKA

Od kilku miesięcy Rada Sołecka w Rajczy zabiega o powstanie nowego przystanku autobusowego. Niestety, gdy prawie gładko poszło z jednym urzędem, na przeszkodzie stanął drugi.

 

 

 

 

 


Stowarzyszenie apeluje: zmieńmy to!

POCIĄGI SOBIE, BUSY SOBIE

Turyści z Warszawy musieli ponad dwie godziny czekać w 30-stopniowym upale na busa, który zawiezie ich do Korbielowa. Wszystko przez to, że wcześniejszy bus jadący w tym kierunku z dworca autobusowego w Żywcu odjechał kilka minut przed przyjazdem ich pociągu.


Brzuśnik: długie czekanie na boisko

POWIAŁO NADZIEJĄ

Do końca listopada miałoby być gotowe boisko przy Szkole Podstawowej w Brzuśniku. Prace przy nim trwają już od kilku lat. Czy teraz wreszcie uda się go dokończyć?

 

 

 

 

 


Słowacy też mają urzędniczy bałagan!

PRZEJŚCIE W GLINCE SIĘ SYPIE

W coraz gorszym stanie są budynki byłego przejścia polsko-słowackiego Ujsoły Glinka – Novoť. W części okien powybijane są szyby, niebezpiecznie zwisają rynny, w niektórych miejscach sypie się elewacja.

 

 

 

 

 


Gmina Milówka: stacja ma pecha

DO CZTERECH RAZY SZTUKA?

Niemały problem mają władze gminy Milówka z modernizacją stacji uzdatniania wody w Kamesznicy. Inwestycja, która ma kosztować około 2,8 mln zł, nie może ruszyć, bo po trzech przetargach nie udało się wyłonić firmy, która zrobi prace.


Minizoo ma nowych mieszkańców

KANGURY W ŻYWCU!

Do cieszącej się coraz większą popularnością Stajni Miejskiej Minizoo w żywieckim parku miejskim trafiły dwa młode kangury!

 

 

 

 

 

 


Cudeńka z lipowego drewna

DAJE MI TO RADOŚĆ

W Poddzielcu – dzielnicy Lipowej – mieszka Mieczysław Skoczylas, twórca ludowy, spod którego ręki wychodzą nietuzinkowe dzieła. To wykonane z kawałków drewna, czasem z użyciem niewielkich korzeni, gałązek lub kamieni obrazy przedstawiające kwiaty, pejzaże z górami, wieżami, domkami albo młynami.

 

 

 


Na Żar – wieczorem

PĘDEM POD GÓRĘ

 

Zwycięzcą X Wieczornego Biegu na Górę Żar został Kamil Młynarz ze Zbuczyna. Dobiegnięcie do mety zajęło mu 14 minut i 55,3 sekundy.

E-wydanie