Wydanie nr 37 z dnia 15.09.2022

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Chciała skoczyć z mostu * Komin spadał na drogę… * Ukradli kamerę strażakowi

PODPALACZ W PRZYBOROWIE?

To nie może być przypadek! W Przyborowie już po raz kolejny w środku nocy zapłonął budynek gospodarczy. Chociaż służby nie mówią o tym oficjalnie, mieszkańcy nie mają złudzeń, że w wiosce grasuje podpalacz.


Gmina Jeleśnia: zamieszanie wokół Lucyny Krzyżowskiej

WYGASILI MANDAT, RADNA CHCE IŚĆ DO SĄDU

To dość nieoczekiwany zwrot w sprawie radnej gminy Jeleśnia Lucyny Krzyżowskiej. Radni z tej gminy większością głosów podjęli uchwałę o wygaszeniu jej mandatu! Stało się tak po piśmie służb wojewody. Zwrócił się on o zajęcie stanowiska przez radnych, bo pojawiły się pewne wątpliwości. Radna Lucyna Krzyżowska zapowiedziała wystąpienie na drogę sądową…


ŁODYGOWICE: WIELKA NADZIEJA NA PUMPTRACK

Z apelem o budowę rowerowego toru pumptrack w gminie wystąpiła część radnych z Łodygowic. Zbiegło się to w czasie z otrzymaniem przez gminę dotacji rządowej i ujęciu między innymi pumptracku w ramach planowanego Centrum Sportu i Rekreacji Morgi w Łodygowicach.


KARETKA POGOTOWIA BEZ GARAŻU. CO BĘDZIE ZIMĄ?

Część naszych czytelników zwraca uwagę, że stacjonująca od niedawna w Gilowicach karetka nie jest garażowana. Jak podkreślają, teraz nie jest to problemem, ale co będzie w zimie? Czy w razie potrzeby ambulans będzie na tyle sprawny, by od razu wyjechać, bez na przykład skrobania zamrożonych szyb?