Wydanie nr 37 z dnia 16.09.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ciężarówką po zażyciu amfy * Rodzinny tyran w areszcie

PRÓBA ZEMSTY I POŻARY

43-latek z Łodygowic chciał się odegrać i zemścić na policjancie, który ukarał go za popełnione wykroczenia. Wymyślił więc historyjkę o łapówce…


Sól, Zwardoń Bór: mieszkańcy wściekli

KOMUNIKACJA KULEJE

W gminie Rajcza jak bumerang wraca temat dramatycznej sytuacji z komunikacją publiczną. Tym razem wściekli są mieszkańcy Soli i przysiółka Bór w Zwardoniu, gdzie prywatny przewoźnik zawiesił kursy.


Utrudnienie z Żywca Oczkowa do Tresnej

KOLEJNY ODCINEK ZAMKNIĘTY

Na przebudowywanej drodze wojewódzkiej nr 948 Kobiernice – Żywiec Oczków pojawiły się kolejne utrudnienia dla kierowców.


Koszmar Pod Grapą (cd.)

JEST ZNAK, SĄ PATROLE!

Przy wjeździe na ulicę Pod Grapą w Łodygowicach pojawił się znak ograniczający prędkość do 30 kilometrów na godzinę. Stało się tak po artykule „Kroniki”.


ODKUPILI UDZIAŁY

Radni miejscy z Żywca zdecydowali, by za ponad 88,1 tys. zł odkupić 48 sztuk udziałów w spółce Beskid Żywiec. Wartość nominalna tych udziałów wynosiła 48 tys. zł. Skąd zatem taka różnica?


Milówka: wójt zmienia zdanie

OŚWIETLENIE WRÓCI!

Wójt gminy Milówka Robert Piętka rezygnuje z ograniczenia w oświetleniu ulicznym!


Czernichów: nie można po niej chodzić

KŁADKA DO REMONTU

Kładka dla pieszych na Sole w centrum Czernichowa jest w tak złym stanie technicznym, że trzeba było ją zamknąć. Teraz czeka na remont, który jest zapowiadany w najbliższym czasie.


SUKCES PRZYBĘDZY

Jest się czym pochwalić! Sołectwo Przybędza zajęło drugie miejsce w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w roku 2021!


MEDALE LEKKOATLETÓW

Zawodnicy MKS-u Żywiec rywalizowali podczas 20. Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie. Złoty medal w skoku wzwyż zdobył Bartłomiej Birecki, brąz w biegu na 3000 m zdobył Tomasz Fijak, a z nowym rekordem życiowym w wieloskoku wrócił z zawodów Mateusz Gawron.

 

 

E-wydanie