Wydanie nr 37 z dnia 17.09.2020

 

ZZOZ do likwidacji, dług przejmuje powiat…

30 MILIONÓW DO SPŁATY

Przenosiny Szpitala Powiatowego do nowej siedziby to jedna sprawa. Ale co zrobić z około 30-milionowym zadłużeniem starej placówki, które po likwidacji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu dostanie w „spadku” żywieckie Starostwo Powiatowe?


Glinka: jedna osoba poparzona

GROŹNY POŻAR

Jedna osoba została poparzona podczas groźnego pożaru w przysiółku Kubiesówka w Glince.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nie ma chętnych do szefowania komisji

A MOŻE CASTING?

Kuriozalna sytuacja – jakiej jeszcze nie było na Żywiecczyźnie – ma miejsce w gminie Jeleśnia. Nikt z radnych gminnych nie chce zostać przewodniczącym komisji, w tym przypadku Oświaty i Kultury.


Zwardoń: chcieli do Myta – nie będzie nawet do centrum!

KOMUNIKACYJNY KLOPS

Grupa mieszkańców zwardońskiego przysiółka Myto chce, aby w ciągu dnia dojeżdżały tam dwa kursy busów jeżdżących w relacji Żywiec – Zwardoń Centrum. Sęk w tym, że właściciel linii zapowiedział jej skrócenie.


Gmina Jeleśnia: stop dzikim wysypiskom!

BĘDĄ KAMERY

Wójt gminy Jeleśnia Anna Wasilewska zapowiada stanowczą walkę z dzikimi wysypiskami. Na podrzucanie śmieci skarży się między innymi sołtys Sopotni Wielkiej Jan Pilarz.


Kosztowne wymazobusy na garnuszku starostwa

ZNIKĄD WSPARCIA

4,5 miesiąca działania wymazobusa w powiecie żywieckim kosztowało 150 tys. zł. Pieniądze na ten cel musiały zostać przeznaczone z budżetu powiatowego, bo nikt „wyżej” nie raczył dołożyć nawet złotówki.


TWARDZIELE

118 zawodników wystartowało w 20. Biegu na Szczyt Rysianki, który ma rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich. Trasa liczyła 6 kilometrów, a jej przewyższenie wynosiło 600 metrów.


Niecodzienna wystawa w Krzyżowej

FOTOGRAFIE NA PŁOTACH

Do końca września w Krzyżowej można oglądać wyjątkową i ciekawą plenerową wystawę fotograficzną „Uroczystości”.


Międzybrodzie Żywieckie: docenieni za działanie

SREBRNE SKO

Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Szkole Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim – za liczne działania z zakresu edukacji matematycznej, przedsiębiorczości i ekonomii – została uhonorowana srebrną odznaką SKO!

 

E-wydanie