Wydanie nr 38 z dnia 19.09.2019

Pożar tartaku

ŁUNA NAD ŻABNICĄ

12 września o 23.15 wybuchł pożar tartaku w Żabnicy. Z ogniem walczyła armia strażaków.


Nie żyje 36-latek

TRAGICZNA BÓJKA

W szpitalu zmarł 36-letni mieszkaniec Żywiecczyzny, prawdopodobnie pobity pod sklepem w Lipowej. Dożywocie grozi ledwie osiemnastoletniemu mieszkańcowi, który na proces poczeka w areszcie.


Demolka w nowym szpitalu w Żywcu

ZEMSTA ROBOTNIKÓW?

Do sporych zniszczeń doszło przy budowie nowej siedziby Szpitala Powiatowego w Żywcu. Dokonało ich kilku robotników, którzy ponoć zemścili się za to, że jeden z podwykonawców nie zapłacił im za pracę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.


Żywiec: przyjechali, bo… idą wybory

RZĄDOWY DESANT

Czwartek, 12 września, z pewnością przejdzie do historii Żywca. W ciągu jednego dnia gościli tutaj premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Gowin. Obaj nie przyjechali z konkretami, lecz jedynie w ramach kampanii wyborczej.

 

 

 


Zielone światło dla obejścia Węgierskiej Górki!

MOGĄ BUDOWAĆ

Jest szansa, że w najbliższym czasie dojdzie wreszcie do podpisania umowy na budowę 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka, czyli tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki. Sąd uznał, że konsorcjum Mirbud może przystąpić do tej inwestycji.


Wieprz: zapowiadają 1500 miejsc pracy

STREFA SIĘ POWIĘKSZA

W ciągu dwóch lat w specjalnej strefie ekonomicznej powstać mają zakłady dające około 1500 nowych miejsc pracy.


Czekanie na nowy szpital

KOLEJNY POŚLIZG

Do końca sierpnia miała się zakończyć budowa nowej siedziby Szpitala Powiatowego w Żywcu. Okazuje się, że na prośbę wykonawcy termin przedłużono o niespełna dwa miesiące.


Glinka: boisko, plac zabaw, siłownia

DOCZEKALI SIĘ

Mieszkańcy Glinki od dziesięcioleci marzyli o powstaniu boiska do piłki nożnej. Wreszcie ich marzenia się ziściły.


Milówka: dlaczego ich nie zaproszono?

PLACKI BEZ GOSPODYŃ

Pod koniec lipca w Milówce odbyło się Święto Placka Ziemniaczanego. W przeciwieństwie do roku ubiegłego, na imprezie zabrakło pań z kół gospodyń wiejskich, poza Lalikami. Dlaczego?


W ciemności po stoku narciarskim

BIEGIEM NA SZCZYT

Pod hasłem „Wieczorny bieg nie na Żar-ty” odbyła się jedenasta edycja biegu na górę Żar. Na starcie stanęła prawie setka zawodników.

E-wydanie